apteka.lvAPTEKA.LV

Предложения месяца-Цены-Цена предл. Предложения месяца
Карта аптек латвии Дежурные врачи медпомощь
Поиск лекарств и их аналогов-ЦеныЛекарства по алфавиту
Предложения по вакцинации. Прейскуранты-Цены-Цена предл. Вакцинация
Геомагнитная обстановка Геомагнитная обстановка
    
Очереди на
   медобследования   
    Списки компенсиру‑    
емых медикаментов
Е‑здоровье
    Мои рецепты    

Saizen 8mg Click EASY (pulv.inj+solv.)

Внимание! Материалы, представленные здесь, служат лишь для ознакомления и не могут являться руководством для самостоятельного лечения. Сайт ни в коем случае не ответственен за приведенные описания препаратов. Вы используете или не используете их на свой собственный риск!

На 2022-Jan-20
SAIZEN-CLICK-лекарство/препарат -порошокориентировочно, Вы можете купить "Saizen 8mg Click EASY (pulv.inj+solv.)" в городе Рига, Латвия по следующей цене:

 • 131.84€  149.86$  110.31£  11435Rub  1360.4SEK  597PLN  468.78₪ 


Mакcимально допустимая государством цена в Латвии (от сайта ZVA) Euro:Цена, макcимально допустимая в Латвии, показаная в картинке на лекарство/препарат -порошок Saizen 8mg Click EASY (pulv.inj+solv.)     Перепроверить

ATC кодH01AC01 

Активные вещества: Somatropinum

 


Фирма производитель: Serono Pharma International
Лекарство Saizen 8mg Click EASY (pulv.inj+solv.) входит в список компенсируемых медикаментов в Латвии. 

 Лекарство отпускается по рецепту (℞) 

Cписок лекарств, продуктов c таким же или со схожим наименованием *
Название товара / лекарства  Цены Аптечная сеть
Saizen 8mg Click EASY (pulv.inj+solv.), Somatropinum Rx (Serono Pharma International) [Italy]
131.84€ , Oct.2021 Интернет аптека Latvija Meness aptieka Тел. 8555
* Данная таблица была скомпонована полностью автоматически, независимым от позиции рекламодателей способом, напрямую и без модификаций, ретранслируя открытые предложения доступные на указанные даты.Согласно нормативным актам, в Латвии, через интернет разрешается распространение только безрецептурных лекарств.


К сожалению, пока в нашей базе данных есть инструкция к препарату только на латышском языке("Devas"="дозы", "dienā"="в день")[L1R]

Saizen 8 mg click.easy pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Flakons, N1

(Endokrinoloģija, ATĶ kods: H01AC01)

Maksimālā zāļu cena vai cenas diapazons EUR ar PVN atkarībā no iepakojuma lieluma

234.68€

Zāļu produkta identifikators

02-0183-01

Zāļu reģistrācijas numurs

02-0183

Ražotājs

Merck Serono S.p.A. Modugno site, Italy

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

30-JUL-07

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Recepšu zāles

Zāļu stiprums/koncentrācija

8 mg

Zāļu forma

Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

Merck Serono S.p.A., Italy

    LATVIJAS ZĀĻU REĢISTRS

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam

Saizen 8 mg click.easy pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai

Somatropinum

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.

- Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt.

- Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam, vai medmāsai.

- Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes.

- Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu, vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.

Šajā instrukcijā varat uzzināt:

1. Kas ir Saizen un kādam nolūkam to lieto

2. Kas Jums jāzina pirms Saizen lietošanas

3. Kā lietot Saizen

4. Iespējamās blakusparādības

5. Kā uzglabāt Saizen

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

1. Kas ir Saizen un kādam nolūkam to lieto

Somatropīns ir dabīgs cilvēka augšanas hormons. Somatropīna galvenā darbība ir augšanas stimulācija.

Saizen satur somatropīnu, kas ir identisks dabīgajam augšanas hormonam, bet tas ir iegūts ārpus organisma ar metodes palīdzību, ko sauc par “rekombinantu DNS tehnoloģiju” (gēnu inženierija).

Saizen nozīmē šādos gadījumos:

Bērniem un pusaudžiem:

 • ārstējot bērnus ar nelielu augumu, kam par cēloni ir augšanas traucējumi, ko izraisa samazināta endogēnā augšanas hormona sekrēcija, vai arī tā vispār iztrūkst;

 • augšanas traucējumu ārstēšana meitenēm ar gonadālu disģenēzi (sauc arī par Ternera sindromu), kas ir apstiprināta ar hromosomu analīzi;

 • augšanas traucējumi bērniem pirms pubertātes periodā, ko var izraisīt hroniska nieru mazspēja;

 • augšanas traucējumu ārstēšanai bērniem, kuri ir dzimuši grūtniecības laikam neatbilstoši mazi un kuriem 4 gadu vecumā vai vēlāk nekonstatē izlīdzinošu augšanu.

Ārstēšana jāpārtrauc, kad Jūsu bērna kauli nevar vairs augt garāki. Tas notiek, ja epifīzes (augošu kaulu daļa) ir konsolidējušās.

Pieaugušajiem:

 • izteikta augšanas hormona deficīta (AHD) ārstēšanā.

Aizvietojošā terapija ir indicēta pieaugušajiem ar izteiktu augšanas hormona deficītu, ja tas ir diagnosticēts vienīgi ar augšanas hormona deficīta dinamisko testu.

Ārstam vai medmāsai jābūt gataviem izskaidrot, kāpēc šīs zāles ir jālieto Jums vai Jūsu bērnam.

2. Kas Jums jāzina pirms Saizen lietošanas

Nelietojiet Saizen šādos gadījumos:

 • ja Jums ir teikts, ka Jūsu bērnam kauli ir pārstājuši augt un ka viņš/viņa sasniedzis (-usi) savu galīgo garumu;

 • ja Jums (Jūsu bērnam) ir aktīvs audzējs (vēzis), nelietojiet Saizen un informējiet par to savu ārstu. Pirms ārstniecības ar Saizen, audzējiem ir jābūt neaktīviem un ir jābūt pabeigtai pretvēža terapijai;

 • ja Jums vai Jūsu bērnam ir alerģija pret somatropīnu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu vai šķīdinātāja sastāvdaļu;

 • ja Jums vai Jūsu bērnam ir acu slimība, saistīta ar diabētu (proliferatīva vai preproliferatīva diabēta retinopātija);

 • ja Jums vai Jūsu bērnam ir kritisks stāvoklis, ko radījušas komplikācijas pēc atvērtas sirds operācijas, vēdera dobuma orgānu operācijas, nelaimes gadījuma izraisītām daudzām traumām, akūta elpošanas mazspēja vai līdzīgi traucējumi.

  Brīdinājumi un piesardzība lietošanā

Saizen drīkst lietot tikai regulārā ārsta uzraudzībā, kuram ir pieredze augšanas traucējumu diagnozē un ārstēšanā.

Tūlīt pēc Saizen lietošanas cukura līmeņa pazemināšanās dēļ, Jūs (vai Jūsu bērns) var sajust nestabilitāti vai galvas reibšanu. Šīs sajūtas ātri pāries. 2 ‑ 4 stundas pēc zāļu lietošanas cukura līmenis asinīs Jums (vai Jūsu bērnam) var paaugstināties virs normas. Tā kā ārstēšana ar augšanas hormonu var ietekmēt cukura izmantošanu Jūsu organismā, Jums (vai Jūsu bērnam) ārsts vai medmāsa regulāri pārbaudīs cukura līmeni.

Somatropīns var izraisīt Jums (Jūsu bērnam) cukura līmeņa asinīs paaugstināšanos.

Ja Jums (vai Jūsu bērnam) ir diabēts vai kāds no Jūsu ģimenes locekļiem ir diabēta slimnieks, Jūsu ārsts rūpīgi uzmanīs cukura līmeni Jūsu asinīs un ārstēšanas ar Saizen laikā var mainīt diabēta terapiju.

Atcerieties, ka Jums ir nepieciešama regulāra kontrole pie acu ārsta.

Saizen var ietekmēt vairogdziedzera darbību, ārsts var papildus izrakstīt citu hormonu, ja konstatēs, ka Jums (vai Jūsu bērnam) radies vairogdziedzera hormona trūkums.

Ja Jums bērnībā ir bijis audzējs un Jūs esat ārstēts ar Saizen, ir palielināts risks atkārtoti saslimt ar audzēju. Ja Jums (vai Jūsu bērnam) agrāk ir bijušas slimības, kad tiek skartas smadzenes, piemēram, audzējs, Jūsu ārsts regulāri pārbaudīs Jūs vai Jūsu bērnu, vai tas neatkārtojas.

Reti Saizen var izraisīt aizkuņģa dziedzera iekaisumu, radot stipras sāpes vēderā vai mugurā. Lūdzu, pievērsiet uzmanību, ja Jūsu bērns sūdzas par sāpēm vēderā un sazinieties ar savu ārstu.

Dažiem bērniem ar augšanas hormona deficītu ir attīstījusies leikēmija, gan tiem, kas ir ārstēti ar augšanas hormonu, tāpat arī bērniem, kuri nav tikuši ārstēti ar augšanas hormonu un tā varētu būt sastopama nedaudz biežāk, salīdzinot ar bērniem, kuriem nav augšanas hormona deficīts. Cēloniska sakarība ar augšanas hormona terapiju nav pierādīta.

Straujas augšanas laikā jebkuram bērnam iespējama mugurkaula izliekuma uz sāniem (skoliozes) progresēšana. Saizen lietošanas laikā ārsts pārbaudīs, vai Jums (vai Jūsu bērnam) nav skoliozes pazīmes.

Dažiem pacientiem Saizen lietošanas laikā ir attīstījusies smadzeņu tūska. Ja Jums (vai Jūsu bērnam) ir sūdzības par stiprām vai periodiskām galvassāpēm, problēmas ar redzi, slikta dūša vai vemšana, nekavējoties konsultējieties ar savu ārstu. Ja smadzenēs veidojas tūska, var būt nepieciešams ārstēšanu ar augšanas hormonu pārtraukt, kaut gan terapiju vēlāk var atsākt. Ja smadzeņu tūskas simptomi atkārtojas, terapija ir jāpārtrauc.

Bērniem ar hormonāliem vai nieru darbības traucējumiem daudz biežāk var rasties problēmas ar gūžām. Ja Jūsu bērnam ir hroniska nieru saslimšana, kura var rasties, ja ir nieru bojājums, viņš/viņa ir periodiski jāpārbauda, vai neattīstās kaulu saslimšana. Tas, vai kaulu slimību bērniem ar hormonāliem vai nieru darbības traucējumiem ietekmē terapija ar augšanas hormonu, nav skaidrs. Pirms uzsākt terapiju, nepieciešams veikt rentgena uzņēmumu gūžai. Ja Jūsu bērns ārstēšanās laikā ar Saizen sāk klibot vai arī sūdzēties par sāpēm gūžā vai celī, noteikti informējiet par to savu ārstu.

Bērniem ar hronisku nieru slimību terapija ir jāpārtrauc nieru transplantācijas laikā.

Saizen nav indicēts ilgstošai ārstēšanai bērniem, kuriem augšanas traucējumus izsauc Prader-Willi sindroms, ja vien nav konstatēts arī augšanas hormona trūkums. Saņemti ziņojumi par miega apnoju un pēkšņu nāvi pēc ārstēšanas sākšanas ar augšanas hormonu bērnu vecuma pacientiem ar Prader-Willi sindromu, kuriem bijis viens vai vairāki no šādiem riska faktoriem: stipra aptaukošanās, augšējo elpceļu obstrukcija (nosprostošanās) vai miega apnoja anamnēzē, vai nekonkretizēta elpceļu infekcija.

Ja zāles ilgstoši injicē vienā un tajā pašā vietā, var rasties tās bojājums. Tāpēc ir svarīgi mainīt injekcijas vietas. Jūsu ārsts vai medmāsa norādīs, kādās ķermeņa daļās var injicēt.

Ja Jūsu organisms neatbild uz ārstēšanu ar Saizen, Jums varētu būt izveidojušās antivielas pret augšanas hormonu. Jūsu ārsts veiks atbilstošus izmeklējumus, lai to noteiktu.

Slimnieki, kuri ir ļoti nopietni slimi, parasti nedrīkst lietot augšanas hormonu.

Ja Jūs esat vecāks par 60 gadiem vai arī lietojat Saizen ilgu laiku, ārstam vai medmāsai Jūs ir jākontrolē biežāk. Tas ir tāpēc, ka abos gadījumos – gan vecāku cilvēku ārstēšanā, gan arī ilgstošas ārstēšanas gadījumā – pieredze ir ierobežota un tādēļ šie gadījumi prasa īpašu piesardzību.

Citas zāles un Saizen

Pastāstiet ārstam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot.

Ja Jūs (vai Jūsu bērns) lieto kortikosteroīdus, ir svarīgi par to informēt ārstu vai farmaceitu. Šīs zāles var ietekmēt ārstēšanu ar augšanas hormonu, tādēļ var būt nepieciešams pielāgot vienu vai otru zāļu devu. Kortikosteroīdus lieto, lai ārstētu dažādas slimības, ieskaitot astmu, alerģijas, nieru atgrūšanu un reimatoīdo artrītu.

Ja Jūs lietojat estrogēnus aizvietojošas zāles, tas var samazināt Saizen iedarbību uz augšanu. Tādēļ ārstam var būt nepieciešams pielāgot Saizen devu.

Ja Jūs lietojat dzimumhormonus, zāles epilepsijas ārstēšanai (pretkrampju līdzekļus) vai ciklosporīnu (zāles, kas vājina imūnsistēmu pēc transplantācijas), Jums tas jāpastāsta ārstam, jo var būt nepieciešams pielāgot devu.

Grūtniecība un barošana ar krūti

Ja Jums iestājusies grūtniecība vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt iestājusies grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.

Pašreiz nav pietiekamu pierādījumu par augšanas hormona lietošanas drošumu grūtniecības un krūts barošanas laikā. Nelietojiet Saizen gadījumā, ja Jūs esat grūtniece. Ja barojat bērnu ar krūti, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu.

Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana

Saizen neietekmē spēju vadīt transportlīdzekli vai apkalpot mehānismus.

Svarīga informācija par kādu no Saizen sastāvdaļām

Zāles satur mazāk par 1 mmol nātrija (23 mg) vienā kārtridžā, būtībā tās ir “nātriju nesaturošas”

3. Kā lietot Saizen

Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.

Saizen devas un lietošanas režīmu ārsts pielāgos Jūsu (vai Jūsu bērna) ķermeņa virsmas laukumam vai ķermeņa masai pēc šādas shēmas.

Ieteicams Saizen injicēt pirms naktsmiera.

Bērniem:

 • Augšanas traucējumi nepietiekamas endogēnā augšanas hormona sekrēcijas dēļ:

0,7 ‑ 1,0 mg/m2 ķermeņa virsmas laukuma dienā vai 0,025‑0,035 mg/kg ķermeņa masas dienā, ievadot zem ādas.

 • Augšanas traucējumi gonadālās disģenēzes (Ternera sindroma) gadījumā:

1,4 mg/m2 ķermeņa virsmas laukuma dienā vai 0,045‑0,050 mg/kg ķermeņa masas dienā, ievadot zem ādas.

Ja Jūsu meitai ārstē Ternera sindromu un viņa saņem arī neandrogēnos anaboliskos steroīdus, augšanas reakcija var tikt pastiprināta. Jautājiet savam ārstam, ja neesat drošs par šīm zālēm.

 • Augšanas traucējumi bērniem pirms pubertātes periodā, ko izraisījusi hroniska nieru mazspēja:

1,4 mg/m2 ķermeņa virsmas laukuma, apmēram atbilstoši 0,045 ‑ 0,050 mg/kg ķermeņa masas dienā, ievadot zem ādas.

 • Augšanas traucējumi īsa auguma bērniem, kuri dzimuši grūtniecības laikam neatbilstoši mazi:

1 mg/m2 ķermeņa virsmas laukuma, apmēram atbilstoši 0,035 mg/kg ķermeņa masas dienā, ievadot zem ādas.

Ārstēšana jāpārtrauc, ja Jūsu bērns sasniedz apmierinošu pieauguša cilvēka garumu, vai arī viņa/viņas epifīzes konsolidējas (viņa/viņas kauli vairs nevar augt garāki).

Augšanas hormona deficīts pieaugušajiem

Ieteicamā sākumdeva ir 0,15 ‑ 0,3 mg katru dienu zemādas injekcijās. Ārsts devu pielāgo pakāpeniski. Ieteicamā lielākā augšanas hormona deva reti pārsniedz 1,0 mg dienā. Parasti tiek nozīmēta zemākā efektīvā deva. Gados vecākiem pacientiem vai pacientiem ar palielinātu ķermeņa svaru var būt nepieciešamas zemākas devas.

Ievadīšanas metodes un veidi

Saizen pulveris jāšķīdina pievienotajā bakteriostatiskajā šķīdinātājā (0,3 % metakrezola ūdenī injekcijām) izmantojot šķīdināšanai paredzēto ierīci click.easy.

Sagatavotais šķīdums paredzēts subkutānai ievadīšanai (zem ādas), un tam jābūt dzidram, bez daļiņām. Ja šķīdums satur daļiņas, to nedrīkst injicēt. Sagatavotais šķīdums satur 8 mg Saizen [5,83 mg/ml].

Svarīga informācija:

Pacientam jābūt pilnībā instruētam par šķīduma pagatavošanas procedūru.

Maziem bērniem šķīduma pagatavošanas procesu ir jāuzmana pieaugušajam.

Detalizēti attēli ar lietošanas norādījumiem atrodami atsevišķā bukletā šajā kastītē.

Lūdzu, konsultējieties ar savu ārstu, medmāsu vai farmaceitu, ja Jums ir kādi jautājumi saistībā ar šķīduma pagatavošanas procesu.

Kā sagatavot Saizen šķīdumu injekcijām

\"clickeasy2-1208\"

 • Pārbaudiet vai ir visas ierīces click.easy sastāvdaļas – Saizen flakons (a), sterilā kanula (b) un kārtridžs ar šķīdinātāju.

 • Pārbaudiet, vai spiedēja redzamās blīves pie click.easy apvalka (d) un uzgaļa (e) nav bojātas. Ja kāda no blīvēm ir bojāta, atdodiet ierīci atpakaļ savam farmaceitam vai ārstam.

 • Novietojiet visas šķīduma pagatavošanai nepieciešamās sastāvdaļas uz tīras virsmas.

 • Nomazgājiet rokas ar ziepēm un ūdeni.

  1. Novietojiet šķīdināšanai paredzēto ierīci click.easy vertikāli uz plakanas virsmas ar flakonu apakšā un noslēdzošo uzgali uz augšu.

  2. Spiediet ierīces uzgali stingri uz leju, līdz tas vairs tālāk neiet. (Piezīme: tagad spiedēja redzamā blīve pie ierīces apvalka ir salauzta.)

  3. Pagrieziet noslēdzošo uzgali pulksteņa rādītāja virzienā, līdz zaļais taustiņš atrodas vertikālajā atverē.

  4. Lai pārlietu šķīdinātāju no kārtridža flakonā, turpiniet spiest uzgali lēnām uz leju, līdz tas tālāk vairs neiet (Piezīme: tagad spiedēja redzamā blīve pie ierīces uzgaļa ir salauzta). Lai flakonā neveidotos putas, ir svarīgi spiest uzgali lēnām. Pārliecinieties, ka viss šķīdinātājs ir nonācis Saizen flakonā.

  5. Izšķīdiniet pulveri ar šķīdinātāju viegli pavirpuļojot šķīdināšanai paredzēto ierīci click.easy (Piezīme: lai nepieļautu putu veidošanos, izvairieties no spēcīgas kratīšanas). Atļaujiet šķīdumam pastāvēt, līdz pulveris ir pilnībā izšķīdis. Iespiediet virzuļa kātu līdz tas vairs tālāk neiet un turiet to tādā stāvoklī.

  6. Apgrieziet salikto ierīci click.easy otrādi (ar flakonu augšpusē) un atvelciet virzuļa kātu lēnām uz leju, līdz viss šķīdums ir ietecējis atpakaļ šķīdinātāja kārtridžā. Pārliecinieties, ka Saizen flakonā ir palikuši ne vairāk par vienu vai diviem šķīduma pilieniem.

Ja Saizen flakonā ir palikuši vairāk par vienu vai diviem šķīduma pilieniem, tad vēlreiz spiediet virzuļa kātu uz leju līdz daļa šķīduma ir atpakaļ Saizen flakonā. Tad vēlreiz ievelciet šķīdumu lēnām atpakaļ šķīdinātāja kārtridžā kā aprakstīts iepriekš.

Izspiediet ārā visu lieko gaisu, kas ir ticis ievilkts kārtridžā, lēnām spiežot virzuļa kātu līdz gaiss kārtridžā vairāk nav redzams.

Piezīme: Nevelciet virzuļa kātu pārāk ātri, jo tādējādi kārtridžā tiks ievilkts gaiss.

 1. Turot click.easy šajā pozīcijā (flakons augšpusē), izskrūvējiet virzuļa kātu un to noņemiet.

Joprojām turot tajā pašā pozīcijā (flakons augšpusē), atvienojiet kārtridžu, kas satur pagatavoto šķīdumu, no šķīdināšanai paredzētās ierīces click.easy karkasa.

 1. Izmantojot speciālo izvirzījumu, uzmanīgi atlociet ārējo uzlīmi. Uzrakstiet pagatavošanas datumu uz kārtridža caurspīdīgās iekšējās etiķetes. Iznīciniet salikto ierīci click.easy saskaņā ar vietējām prasībām.

Kārtridžs ar pagatavoto Saizen šķīdumu tagad ir gatavs ievadīšanai ar Jūsu one.click auto-injicētāju, kādu no cool.click bezadatas auto-injicētājiem vai easy.pod auto-injicētāju.

Piezīme: Lai saprastu, kā ievietot kārtridžu one.click auto-injicētājā, kā lietot cool.click bezadatas auto-injicētājus vai easy.pod auto-injicētāju un injicēt pagatavoto Saizen šķīdumu, lūdzu, izlasiet norādījumus attiecīgajā pamācībā, kas ir kopā ar Jūsu auto-injicētāju. Easy.pod ir paredzēts lietot bērniem no 7 gadu vecuma un pieaugušajiem. Bērniem vajadzētu lietot ierīces pieaugušo uzraudzībā.

Injekcijas jāveic dažādās Jūsu ķermeņa vietās. Neizmantojiet vietas, kurās Jūs jūtat pietūkumu, cietus mezglus, ieplakas vai sāpes; pastāstiet savam ārstam vai medmāsai par visu, ko esat konstatējis. Ādu injekcijas vietā mazgājiet ar ziepēm un ūdeni.

Ārstēšanas ilgums

Jūsu bērnam jāpārtrauc ārstēšana, kad viņš ir sasniedzis savam vecumam atbilstošu auguma garumu vai viņa kauli ir pārstājuši augt, kā novērtējis viņa ārsts. Ārstēšana ar Saizen tiks pārtraukta bērniem ar hronisku nieru mazspēju nieru transplantācijas laikā.

Pieaugušajiem augšanas hormona trūkums ir visas dzīves laikā, un tā lietošanas ilgumu nosaka ārsts.

Ja esat lietojis Saizen vairāk nekā noteikts

Ja ir injicēts par daudz zāļu, var izmainīties cukura līmenis asinīs, kas var nozīmēt, ka Jūs (vai Jūsu bērns) jutīsieties nestabili un apreibis. Ja tā notiek, cik ātri iespējams, konsultējieties ar savu ārstu.

Ja esat aizmirsis lietot Saizen

Ja ir aizmirsta deva, ir jāinformē par to savs ārsts, jo var būt nepieciešams nedaudz mainīt devu.

4. Iespējamās blakusparādības

Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.

Jums (vai Jūsu bērnam) var būt stipras atkārtotas galvassāpes, ko pavada slikta dūša, vemšana vai redzes traucējumi. Šādos gadījumos Jums nekavējoties jāsazinās ar ārstu.

Blakusparādības var rasties ar noteiktu sastopamības biežumu, kas tiek definēts šādi:

• bieži: skar 1 – 10 lietotājus no 100;

• retāk: skar 1 – 10 lietotājus no 1 000;

• ļoti reti: skar mazāk nekā 1 lietotāju no 10 000;

• nav zināms: sastopamības biežumu nevar noteikt pēc pieejamajiem datiem.

Bieži vērojamas blakusparādības

 • reakcijas injekcijas vietā, piemēram, apsārtums, nieze, pietūkums, izsitumi, nātrene, sāpes, iekaisums, asiņošana, neparasta asiņu uzkrāšanās ārpus asinsvadiem (hematoma). Ja tā ir īpaši traucējoša, konsultējieties ar savu ārstu;

 • lokāls taukšūnu zudums zem ādas, ko var novērst mainot injekcijas vietu;

 • karpālā kanāla sindroms pieaugušajiem, ko raksturo pastāvīga dedzinoša sajūta, sāpes un/ vai nejutīgums pirkstos, galvenokārt īkšķī, rādītājpirkstā un dažkārt vidējā pirkstā vai zeltnesī.

 • šķidruma uzkrāšanās: perifēra tūska (pietūkums), muskuļu sāpes, locītavu sāpes vai locītavu darbības traucējumi pieaugušajiem. Parasti šīs blakusparādības rodas ārstēšanas sākumā, ir īslaicīgas un atkarīgas no devas;

 • (atsevišķos gadījumos) galvassāpes.

Retāk vērojamas blakusparādības

 • karpālā kanāla sindroms bērniem, kam raksturīga nepārtraukta durstīšanas, dedzināšanas sajūta, sāpes un/vai nejutīgums pirkstos, galvenokārt īkšķī, rādītājpirkstā un dažkārt vidējā pirkstā vai zeltnesī;

 • šķidruma uzkrāšanās: perifēra tūska (pietūkums), muskuļu sāpes, nejutīgums un durstoša sajūta, locītavu sāpes vai locītavu darbības traucējumi bērniem. Parasti šīs blakusparādības rodas ārstēšanas sākumā, ir īslaicīgas un atkarīgas no devas.

 • Krūšu palielināšanās (vienā vai abās pusēs).

Ļoti reti vērojamas blakusparādības

 • augšstilba kaula galviņas epifīzes izslīdēšana (gūžas problēma, kas sākas, ja augšstilba kaula augošais gals izslīd no gūžas locītavas) un avaskulāra augšstilba kaula galviņas nekroze. Ja Jūsu bērns sāk klibot neizskaidrojama iemesla dēļ vai sākas sāpes gūžā vai ceļgala locītavā, lūdzu, sazinieties ar savu ārstu vai farmaceitu;

 • ārstēšana ar augšanas hormonu var pazemināt vairogdziedzera hormona līmeni. Jūsu ārsts to var pārbaudīt un nepieciešamības gadījumā parakstīt atbilstošu ārstēšanu.

Biežums nav zināms

Lietojot Saizen, Jums (vai Jūsu bērnam) var būt alerģiskas reakcijas.

Jums (vai Jūsu bērnam) var paaugstināties insulīna līmenis, jo muskuļu, taukaudu un aknu šūnas neatbilstoši reaģē uz insulīnu ārstēšanas laikā ar augšanas hormonu (insulīna rezistence). Tas var būt par iemeslu augstam cukura līmenim asinīs (hiperglikēmija).

Reti ir saņemti ziņojumi par aizkuņģa dziedzera iekaisumu pacientiem, kurus ārstē ar augšanas hormonu

Ir saņemti ziņojumi par leikozi nelielam skaitam pacientu ar augšanas hormona deficītu, no kuriem daļa ir tikuši ārstēti ar somatropīnu. Tomēr, nav pierādījumu, ka leikoze būtu sastopama biežāk pacientiem, kuri saņem augšanas hormonu un kuriem nav predisponējošu faktoru.

Ļoti reti pacientam var izveidoties antivielas pret somatropīnu. Tās parasti nesaistās ar kādām blakusparādībām un parasti tās netraucē augšanu.

Ārstēšana ar augšanas hormonu var samazināt vairogdziedzera hormona līmeni. To var noteikt Jūsu ārsts un nepieciešamības gadījumā nozīmēt adekvātu terapiju.

Ja Jums (Jūsu bērnam) rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas šajā instrukcijā nav minētas. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši Zāļu valsts aģentūrai, Jersikas ielā 15, Rīgā, LV 1003. Tīmekļa vietne: www.zva.gov.lv.

Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.

5. Kā uzglabāt Saizen

Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.

Uzglabāt temperatūrā līdz 25 °C. Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.

Pagatavotais Saizen 8 mg click.easy šķīdums jāglabā kārtridžā 2 ‑ 8 °C temperatūrā ledusskapī un jāizlieto 28 dienu laikā.

Nelietot Saizen pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz etiķetes un kastītes pēc „Derīgs līdz”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.

Easy.pod un one.click auto-injicētāji, kad tajos ir kārtridži ar pagatavoto Saizen šķīdumu, ir jāuzglabā ledusskapī (2 ‑ 8 °C). Ja tiek lietoti cool.click bezadatas auto-injicētāji, ledusskapī (2 ‑ 8 °C) ir jāuzglabā tikai kārtridžs ar pagatavoto Saizen šķīdumu.

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

Ko Saizen satur

 • Aktīvā viela ir somatropīns (rekombinants cilvēka augšanas hormons) 8 mg.

 • Citas sastāvdaļas ir saharoze, fosforskābe, nātrija hidroksīds.

 • Šķīdinātājs ir ūdens injekcijām, kas satur 0,3 % metakrezola.

1 ml pagatavotā šķīduma injekcijām satur 5,83 mg somatropīna.

Saizen ārējais izskats un iepakojums

Iepakojums satur 3 ml flakonus, kas satur 8 mg pulvera, un 3 ml kārtridžus, kas satur 1,37 ml šķīdinātāja.

Saizen 8 mg click.easy pieejami sekojoši iepakojumi:

1 flakons ar 8 mg pulvera un 1 kārtridžs bakteriostatiskā šķīdinātāja ievietots 1 saliktā ierīcē (click.easy), kas sastāv no 1 apvalka un 1 sterilas kanulas.

5 flakoni ar 8 mg pulvera katrā un 5 kārtridži bakteriostatiskā šķīdinātāja, kas ir ievietoti 5 saliktās ierīcēs (click.easy), kas katra sastāv no 1 apvalka un 1 sterilas kanulas.

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs

Reģistrācijas apliecības īpašnieks

Merck Serono S.p.A.

Via Casilina 125,I-00176 Roma

Itālija

Ražotājs

Merck Serono S.p.A.

(loc. frazione Zona Industriale)

Via delle Magnolie 15,I-70026 Modugno (BA)

Itālija

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta

03/2018
[*1]

DDD. Источник информации: Центр сотрудничества Всемирной организации здравоохранения по методологии статистики лекарственных средств - [Nov-2021]


Назад


Facebook Tweeter E-mail link Draugiem
Аптекам и магазинам БАД’ов Рекламодателям О проекте

2011-2022 iDrugs24.com © . Все права защищены