apteka.lv APTEKA.LV

Latvijas aptieku akcijas -Сenas-Akcija        LATVIJAS APTIEKU AKCIJAS
Latvijas aptieku karte Dežūrārsti. Medicīnskā palīdzība
Vakcinācijas piedāvājumi. Cenrāži-Сenas-Akcija        VAKCINĀCIJAS PIEDĀVĀJUMI
Zāļu un to analogu meklēšana-Сenas ZĀĻU ALFABĒTISKĀ MEKLĒŠANA

Zāļu un to analogu meklēšana Zāļu un to analogu meklēšana

Meklētājā ievadīt nemazāk kā 3 simbolus:

         Noderīgi         

RINDAS UZ IZMEKLĒJUMUS
KOMPENSĒJAMO ZĀĻU SARAKSTI
Top.LV

Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai! Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju! Vietne nekādā gadījumā nenes atbildību par zemāk publicēto preparāta aprakstu. Jūs pats uzņematies risku par tā lietošanu vai nelietošanu!

ROACCUTANE CAPSULES 20MG N30

Uz 2017-Dec-16
ROACCUTANE-zāle/preparāts aptuvenā pirkšanas cena uz "ROACCUTANE CAPSULES 20MG N30" Rīgā, Latvijā ir:

 • 64.09€  75.91$  56.5£  4462Rub  637.6SEK  271PLN  267.75₪ 


Pārbaudīt maksimāli pieļaujamo valsts zāļu cenu ZVA mājaslapā uz ### "ROACCUTANE CAPSULES 20MG N30" ###

 ATĶ kodsD10BA01
 Aktīvās vielas: Isotretinoinum


 Ražotājs, zīmols: F.hoffmann-La Roche Ltd. 

 Izsniegšanas kārtība: Recepšu zāle. 

Zāles vai produkta nosaukums  Сenas Aptieku tīkls
ROACCUTANE 20 MG, 30 KAPS. (R)
25.70€ Internetaptieka Lietuva Camelia vaistine, evaistine.camelia.lt (Lietuva) (Dec-2017)
ROACCUTANE 20MG PEHMEKAPSEL 20MG N30
36.15€ Aptieka Igaunija Valga selveri apteek. Apotheka.ee (Igaunija) (Dec-2017)
ROACCUTANE 20MG PEHMEKAPSEL 20MG N30
36.15€ Aptieka Igaunija Valga südameapteek (Igaunija) (Dec-2017)
ROACCUTANE 20MG KAPS.N30
53.24€ internetaptieka.lv (Dec-2017)
ROACCUTANE 20MG KAPS.N30
59.28€ internetaptieka.lv (Dec-2017)
ROACCUTANE CAPSULES 20MG N30
64.09€ A-aptieka (Jan-2016) Riga
 .

SASKAŅOTS ZVA


 

 

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam

 

Roaccutane 10 mg mīkstās kapsulas

Roaccutane 20 mg mīkstās kapsulas

Isotretinoinum

 

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.

- Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt.

- Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam.

- Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes.

- Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.

 

 

Šajā instrukcijā varat uzzināt:

1. Kas ir Roaccutane un kādam nolūkam to lieto

2. Kas Jums jāzina pirms Roaccutane lietošanas

3. Kā lietot Roaccutane

4. Iespējamās blakusparādības

5. Kā uzglabāt Roaccutane

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

 

 

 1. Kas ir Roaccutane un kādam nolūkam to lieto

 

Roaccutane satur aktīvo vielu izotretinoīnu. Tas ir A vitamīna atvasinājums, kas pieder pie zāļu grupas, kuru sauc par retinoīdiem (tiek izmantoti aknes ārstēšanai).

 

Roaccutane lieto smagas aknes (piemēram, mezglainās jeb conglobate aknes, kā arī aknes, kad pastāv paliekošu rētu risks) ārstēšanai pieaugušajiem un bērniem no 12 gadu vecuma tikai pēc pubertātes. Roaccutane lieto, ja akne pēc citu pretpiņņu līdzekļu, tostarp antibiotisko un uz ādas lietojamo līdzekļu lietošanas, nav mazinājusies.

 

Ārstēšana ar Roaccutane jāuzrauga dermatologam (ārstam, kurš specializējas ādas slimību terapijā).

 

 

 1. Kas Jums jāzina pirms Roaccutane lietošanas

 

Nelietojiet Roaccutane šādos gadījumos:

 • ja Jūs esat grūtniece vai Jums par to ir aizdomas;

 • ja Jūs barojat bērnu ar krūti;

 • ja Jums var iestāties grūtniecība, bet Jūs nespējat vai nevēlaties ievērot nepieciešamos Grūtniecības nepieļaušanas programmas nosacījumus;

 • Ja Jums ir alerģija pret izotretinoīnu, zemesriekstiem, soju vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu.

 • ja Jums ir aknu slimība;

 • ja Jums ir ļoti augsts lipīdu (piemēram, holesterīna vai triglicerīdu) līmenis asinīs;

 • ja Jums ir ļoti augsts A vitamīna līmenis organismā (A hipervitaminoze);

 • Ja vienlaikus tiekat ārstēts ar tetraciklīniem (antibiotisko līdzekļu veids; skatīt “Citas zāles un Roaccutane”).

 

Ja kaut kas no iepriekšminētā attiecas uz Jums, apmeklējiet ārstu vēlreiz pirms Roaccutane lietošanas.

 

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā

Pirms Roaccutane lietošanas konsultējieties ar ārstu.

 

Svarīgs ieteikums sievietēm

Roaccutane var kaitēt vēl nedzimušajam bērnam (medicīniskais termins ir “teratogēns līdzeklis”). Tas palielina arī spontānā aborta risku.

 • Jūs nedrīkstat lietot Roaccutane, ja esat grūtniece.

 • Jūs nedrīkstat lietot Roaccutane, ja barojat bērnu ar krūti. Šīs zāles izdalās mātes pienā un var kaitēt Jūsu bērnam.

 • Jūs nedrīkstat lietot šīs zāles, ja ārstēšanas laikā vai mēneša laikā pēc ārstēšanas Jums var iestāties grūtniecība.

 

Sievietēm, kurām var iestāties grūtniecība, Roaccutane paraksta tikai ar stingriem nosacījumiem, jo iespējamas iedzimtas kroplības (kaitējums vēl nedzimušajam bērnam).

 

Nosacījumi:

 • Roaccutane drīkst lietot, tikai ja Jums ir smaga akne, kas nav mazinājusies pēc ārstēšanas ar citiem pretpiņņu līdzekļiem, arī antibiotikām un uz ādas lietojamiem līdzekļiem.

 • Ārstam jāizskaidro Jums iedzimto kroplību risks: Jūs saprotat, kāpēc Jums nedrīkst iestāties grūtniecība un kas jādara, lai no tās izsargātos.

 • Jums jāapspriež pretapaugļošanās līdzekļi ar savu ārstu. Viņš sniegs Jums informāciju par izsargāšanos no grūtniecības. Ārsts var Jūs nosūtīt pie speciālista, lai Jūs varētu saņemt padomu par pretapaugļošanās līdzekļiem.

 • Jums jāpiekrīt izmantot vienu vai labāk pat divus efektīvus pretapaugļošanās līdzekļus, tostarp prezervatīvu vai uzmavu ar spermicīdu līdzekli, mēnesi pirms Roaccutane lietošanas, ārstēšanas laikā un vienu mēnesi pēc tam. Pirms ārstēšanas sākšanas ārsts Jums lūgs veikt grūtniecības testu, kuram jābūt negatīvam.

 • Jums jāizmanto pretapaugļošanās līdzekļi, pat ja Jums nav mēnešreižu vai pašlaik neesat seksuāli aktīva (ja vien ārsts nenolemj, ka tas nav vajadzīgs).

 • Jums jāspēj ievērot nepieciešamos Grūtniecības nepieļaušanas programmas nosacījumus.

 • Jums jāpiekrīt katru mēnesi ierasties pie ārsta un veikt vēl grūtniecības testus, kā nolems ārsts. Jums var būt jāveic tests 5 nedēļas pēc Roaccutane lietošanas pārtraukšanas. Ārstēšanas laikā un vienu mēnesi pēc tās Jums nedrīkst iestāties grūtniecība.

 • Ārsts var lūgt Jums (vai aizbildnim) parakstīt veidlapu, kas apstiprina, ka Jums ir izstāstīts par risku un ka Jūs atzīstat nepieciešamo piesardzību.

 

Ja Roaccutane lietošanas laikā vai viena mēneša laikā pēc ārstēšanas pārtraukšanas Jums iestājas grūtniecība, nekavējoties pārtrauciet zāļu lietošanu un sazinieties ar ārstu. Ārsts var Jūs nosūtīt pie speciālista pēc padoma.

 

Ārstam ir rakstiska informācija Roaccutane lietotājiem par grūtniecību un pretapaugļošanās līdzekļiem, kas viņam Jums ir jāparāda. Ja vēl neesat šo materiālu redzējis, vaicājiet savam ārstam.

 

Sievietēm, kurām var iestāties grūtniecība, recepti drīkst izrakstīt tikai 30 dienu ārstēšanas kursam. Ārstēšanas turpināšanai nepieciešama jauna recepte. Recepte ir derīga tikai 7 dienas.

 

Padoms vīriešiem

Roaccutane, šķiet, nebojā spermatozoīdus. Vīriešu, kuri lieto Roaccutane, spermā ir zems izotretinoīna līmenis, kas ir pārāk mazs, lai kaitētu partneres vēl nedzimušajam bērnam. Jums jāatceras, ka nedrīkstat dot savas zāles nevienam citam, īpaši sievietēm.

 

Ieteikumi visiem pacientiem

 • Pasakiet ārstam, ja Jums kādreiz bijusi garīga slimība (arī depresija, pašnāvnieciska izturēšanās vai psihoze) vai lietojat zāles pret kādu no šīm slimībām.

 • Roaccutane lietošanas laikā ir aprakstītas smagas ādas reakcijas (piemēram, daudzformu eritēma (DE), Stīvensa-Džonsona sindroms (SDS) un toksiska epidermas nekrolīze (TEN)). Šie izsitumi var progresēt, līdz pūslīši izplatās pa visu ķermeni vai sāk lobīties āda. Bez uzmanības nedrīkst palikt čūlas mutē, rīklē, degunā un uz dzimumorgāniem, kā arī konjunktivīts (sārtas un pietūkušas acis).

 • Retos gadījumos Roaccutane var izraisīt smagas alerģiskas reakcijas, un dažas no tām var ietekmēt ādu, izpaužoties kā ekzēma, nātrene un hematomas vai sarkani plankumi uz rokām un kājām. Ja Jums attīstās alerģiska reakcija, pārtrauciet Roaccutane lietošanu, nekavējoties konsultējieties ar ārstu un pastāstiet ārstam, ka lietojat šīs zāles.

 • Pārtrauciet intensīvu slodzi un fizisko aktivitāti. Roaccutane var izraisīt muskuļu un locītavu sāpes, īpaši fiziski ļoti aktīviem bērniem un pusaudžiem.

 • Roaccutane lietošana ir bijusi saistīta ar iekaisīgu zarnu slimību. Ja Jums ir stipra asiņaina caureja bez jebkādiem kuņģa-zarnu trakta traucējumiem anamnēzē, ārsts var likt pārtraukt Roaccutane lietošanu.

 • Roaccutane var izraisīt acu sausumu, kontaktlēcu nepanesību un redzes traucējumus, tostarp redzes pasliktināšanos tumsā. Ja Jums ir kāds no šiem simptomiem, pastāstiet par to ārstam. Viņš var ieteikt lietot mitrinošu acu ziedi vai asaru aizstājēju. Ja valkājat kontaktlēcas un attīstās to nepanesība, Jums var būt ieteicams ārstēšanas laikā valkāt brilles. Ja Jums ir redzes traucējumi, ārsts var Jūs nosūtīt uz konsultāciju pie speciālista, un Jūs varat tikt lūgts pārtraukt Roaccutane lietošanu.

 • Roaccutane lietošanas laikā ir aprakstīta galvaskausa iekšējā spiediena labdabīga paaugstināšanās, un daži šādi gadījumi ir bijuši, Roaccutane lietojot vienlaikus ar tetraciklīniem (antibiotisko līdzekļu veids). Ja Jums attīstās tādi simptomi kā galvassāpes, slikta dūša, vemšana un redzes traucējumi, pārtrauciet Roaccutane lietošanu un nekavējoties konsultējieties ar ārstu. Ārsts Jūs var nosūtīt pie speciālista uz izmeklēšanu attiecībā uz acs redzes diska (papilas) tūsku.

 • Roaccutane var paaugstināt aknu enzīmu līmeni. Ārsts pirms Roaccutane lietošanas, kā arī tās laikā un pēc pabeigšanas veiks asinsanalīzes, lai kontrolētu šo līmeni. Ja tas joprojām būs augsts, ārsts var samazināt Roaccutane devu vai likt pārtraukt tā lietošanu.

 • Roaccutane bieži izraisa taukvielu, piemēram, holesterīna vai triglicerīdu, līmeņa paaugstināšanos asinīs. Ārsts pārbaudīs šo līmeni pirms Roaccutane terapijas, tās laikā un pēc ārstēšanas. Ārstēšanas laikā vēlams nelietot alkoholiskus dzērienus vai vismaz samazināt parasti patērējamo daudzumu. Izstāstiet ārstam, ja Jums jau ir paaugstināts taukvielu līmenis asinīs, cukura diabēts (augsts glikozes līmenis asinīs), liekā ķermeņa masa vai esat alkoholiķis. Jums var būt biežāk jāveic asins analīzes. Ja taukvielu līmenis asinīs saglabājas augsts, ārsts var Jums samazināt devu vai pārtraukt Roaccutane lietošanu.

 • Ja Jums ir nieru darbības traucējumi, pastāstiet par tiem savam ārstam. Jūsu ārsts terapiju var sākt ar mazāku Roaccutane devu un pēc tam to palielināt līdz vislielākajai panesamajai devai.

 • Ja nepanesat fruktozi, pastāstiet par to savam ārstam. Ja nepanesat fruktozi vai sorbītu, ārsts Jums nenozīmēs Roaccutane.

 • Roaccutane var paaugstināt glikozes līmeni asinīs. Retos gadījumos cilvēki kļūst par diabēta slimniekiem. Ārstēšanas laikā ārsts var likt Jums kontrolēt glikozes līmeni asinīs, īpaši ja Jums jau ir cukura diabēts, liekā ķermeņa masa vai esat alkoholiķis.

 • Jūsu āda var kļūt sausa. Ārstēšanas laikā lietojiet ādu mitrinošu ziedi vai krēmu un lūpu balzamu. Lai nepieļautu ādas kairinājumu, jāizvairās no eksfoliatīvu vai pretpiņņu preparātu lietošanas.

 • Izvairieties no stipras saules un neizmantojiet “kalnu saulīti” vai solāriju. Jūsu āda var kļūt jutīgāka pret saules gaismu. Pirms dodaties saulē, uzklājiet aizsarglīdzekli pret saules stariem ar augstu aizsargfaktoru (SPF 15 vai lielāku).

 • Neveiciet nekādu kosmētisku ādas ārstēšanu. Roaccutane var padarīt Jūsu ādu trauslāku. Ārstēšanas laikā un vēl vismaz 6 mēnešus pēc ārstēšanas neveiciet vaksāciju (matiņu likvidēšanu), dermabrāziju vai lāzerterapiju (sacietējušas ādas vai rētu likvidēšanu). Tas var izraisīt rētu veidošanos, ādas kairinājumu vai retos gadījumos ādas krāsas maiņu.

 • Atcerieties, ka nedrīkstat dot savas zāles nevienam citam. Ārstēšanas beigās Jums neizlietotās kapsulas ir jāatdod atpakaļ. Par to, kur nodot šīs kapsulas, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.

 • Roaccutane terapijas laikā un vienu mēnesi pēc tam nenododiet asinis kā donors. Ja kādai grūtniecei pārlies Jūsu asinis, bērns var piedzimt ar kroplībām.

 

Bērni un pusaudži

Roaccutane lietošana bērniem līdz 12 gadu vecumam nav ieteicama. Nav pieejamu datu, vai lietošana šajā vecuma grupā ir droša un efektīva.

 

Pusaudžiem pēc 12 gadu vecuma atļauts lietot tikai pēc pubertātes.

 

Citas zāles un Roaccutane

Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot, ieskaitot zāles, ko var iegādāties bez receptes.

 

Roaccutane lietošanas laikā nelietojiet A vitamīna papilddevas vai tetraciklīnus (antibiotisko līdzekļu veids), kā arī jebkuras citas uz ādas lietojamas zāles aknes ārstēšanai. Ir atļauts lietot ādu mitrinošus un mīkstinošus līdzekļus (ādas krēmus vai preparātus, kas kavē ūdens zudumu un mīkstina ādu).

Roaccutane lietošanas laikā izvairieties lietot pretaknes līdzekļus ar keratolītisku vai eksfoliatīvu iedarbību.

 

Grūtniecība un barošana ar krūti

Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu.

 

Grūtniecība

Grūtniecības laikā lietot Roaccutane nav atļauts. Ja Jums var iestāties grūtniecība, Roaccutane lietošanas laikā un līdz vienam mēnesim pēc lietošanas pārtraukšanas Jums jāizmanto efektīva kontracepcijas metode.

 

Ja Roaccutane lietošanas laikā vai mēnesī, kad tā ir pārtraukta, Jums iestājas grūtniecība, nekavējoties pārtrauciet šo zāļu lietošanu un sazinieties ar savu ārstu. Ārsts Jūs var nosūtīt uz konsultāciju pie speciālista.

 

Grūtniecības laikā Roaccutane lietošana var kaitēt nedzimušajam bērnam (medicīnas valodā saka, ka šīs zāles ir teratogēnas). Roaccutane lietošana palielina arī spontāna aborta risku.

 

Roaccutane nedzimušajam bērnam var izraisīt nopietnas smadzeņu, sejas, ausu, acu, sirds un dažu dziedzeru (aizkrūts dziedzera un paratiroīdā dziedzera) anomālijas.

 

Barošana ar krūti

Periodā kamēr baro bērnu ar krūti lietot Roaccutane nav atļauts. Šīs zāles var izdalīties mātes pienā un kaitēt bērnam.

 

Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana

Ārstēšanas laikā var pasliktināties Jūsu spēja redzēt tumsā. Tas var notikt pēkšņi. Retos gadījumos šis traucējums pēc ārstēšanas pārtraukšanas saglabājies. Ļoti retos gadījumos ziņots par miegainību un reiboni. Ja Jums rodas šādi traucējumi, Jūs nedrīkstat vadīt transportlīdzekli vai apkalpot mehānismus.

 

Roaccutane satur

sojas pupiņu eļļu. Ja Jums ir alerģija pret zemesriekstiem vai soju, nelietojiet šīs zāles;

sorbītu. Ja ārsts ir teicis, ka nepanesat dažus cukurus, pirms šo zāļu lietošanas, lūdzu, sazinieties ar ārstu.

 

 

 1. Kā lietot Roaccutane

 

Vienmēr lietojiet Roaccutane tieši tā, kā ārsts Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.

 

Parastā sākuma deva ir pa 0,5 mg uz kilogramu ķermeņa masas dienā (0,5 mg/kg dienā). Tātad, ja sverat 60 kg, ārstēšanu Jūs varētu sākt ar 30 mg dienā.

 

Lietojiet kapsulas reizi vai divas reizes dienā.

Lietojiet pēc ēšanas. Norijiet kapsulas nesasmalcinātā veidā, kaut ko uzdzerot vai uzēdot.

 

Pēc pāris nedēļām ārsts var pielāgot Jūsu devu. Tas būs atkarīgs no tā, kā zāles Jums iedarbojas. Vairumam pacientu deva ir no 0,5 līdz 1,0 mg/kg dienā. Ja Jums šķiet, ka Roaccutane iedarbība ir par stipru vai par vāju, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.

 

Ja Jums ir smagi nieru darbības traucējumi, Roaccutane lietošana jāsāk ar mazāko devu (piemēram, 10 mg dienā) un tad jāpalielina līdz lielākajai panesamajai devai. Ja ieteiktā deva Jums ir nepanesama, Jums var parakstīt mazāku devu – tas var nozīmēt, ka ārstēšana turpināsies ilgāk un akne var atjaunoties.

 

Ārstēšanas kurss parasti ilgst 16–24 nedēļas. Vairumam pacientu nepieciešams tikai viens kurss. Akne var turpināt mazināties vēl 8 nedēļas pēc ārstēšanas pabeigšanas. Nākamo kursu parasti sāk tikai pēc tam.

 

Reizēm ārstēšanas pirmajās nedēļās akne var pastiprināties. Ārstēšanas gaitā tai jāmazinās.

 

Ja esat lietojis Roaccutane kapsulas vairāk nekā noteikts

Ja esat lietojis pārāk daudz kapsulu vai kāds cits ir nejauši lietojis Jūsu zāles, nekavējoties sazinieties ar savu ārstu, farmaceitu vai tuvāko slimnīcu.

 

Ja esat aizmirsis lietot devu

Ja esat aizmirsis devu, lietojiet to pēc iespējas ātrāk. Taču, ja ir gandrīz jau pienācis nākamās devas lietošanas brīdis, izlaidiet aizmirsto devu un turpiniet zāļu lietošanu ierastajā veidā. Nelietojiet dubultu devu (divas devas ar nelielu starplaiku).

 

 

4. Iespējamās blakusparādības

 

Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas. Dažas blakusparādības bieži mazinās ārstēšanas gaitā vai izzūd pēc ārstēšanas pārtraukšanas. Citas var būt nopietnas un šajā gadījumā Jums nekavējoties jāsazinās ar ārstu.

 

Blakusparādības, kam nepieciešama neatliekama medicīniskā palīdzībā:

Ādas bojājumi

Biežums nav zināms (biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem)

Nopietni ādas izsitumi (daudzformu eritēma, Stīvensa-Džonsona sindroms un toksiska epidermas nekrolīze), kas var būt bīstami dzīvībai, un kuru gadījumā ir nepieciešama tūlītēja medicīniska palīdzība. Sākumā šie izsitumi parādās kā apaļi plankumiņi ar pūslīti centrā, parasti uz rokām un plaukstām vai kājām un pēdām. Ja izsitumi ir smagāki, ir iespējami pūslīši uz krūtīm un muguras. Citi iespējamie simptomi ir acu infekcija (konjunktivīts) vai čūlas mutē, rīklē vai degunā. Smagu izsitumu formu gadījumos ir iespējama plaša un dzīvībai bīstama ādas lobīšanās. Pirms šādiem nopietniem ādas izsitumiem bieži mēdz būt galvassāpes, drudzis un sāpes ķermenī (gripai līdzīgi simptomi).

 

Ja Jums attīstās nopietni izsitumi vai minētie ādas simptomi, nekavējoties pārtrauciet Roaccutane lietošanu un sazinieties ar ārstu.

 

Psihiskie traucējumi

Retas blakusparādības (var skart līdz 1 no katriem 1000 cilvēkiem)

 • Depresija vai līdzīgi traucējumi. Pazīmes var būt bēdīgs vai bezcerīgs noskaņojums, garastāvokļa pārmaiņas, trauksme, raudāšanas lēkmes, aizkaitināmība, baudas vai intereses zudums par sabiedriskām vai sportiskām aktivitātēm, pārāk ilgs vai īss miegs, ķermeņa masas vai ēstgribas pārmaiņas, sekmju pavājināšanās skolā vai darbā, kā arī grūtības koncentrēties.

 • Jau esoša depresija var pastiprināties.

 • Vardarbības vai agresivitātes izpausmes.

 

Ļoti retas blakusparādības (var skart līdz 1 no katriem 10 000 cilvēkiem)

 • Dažiem cilvēkiem bijušas domas par kaitēšanu sev vai dzīves izbeigšanu (pašnāvības domas). Daži cilvēki mēģinājuši padarīt sev galu (pašnāvības mēģinājums) un daži cilvēki to arī izdarījuši (pašnāvība). Šie cilvēki var neizskatīties nomākti.

 • Neparasta izturēšanās.

 • Psihozes pazīmes: realitātes izjūtas zaudēšana, piemēram, neeksistējošu balsu saklausīšana vai lietu saredzēšana.

 

Ja Jums sākas šādi psihiskie traucējumi, Jums nekavējoties jāsazinās ar ārstu. Jums varbūt ieteiks pārtraukt Roaccutane lietošanu. Tomēr ar to var nepietikt, un Jums var būt nepieciešama papildu palīdzība, ko ārsts var noorganizēt.

 

Alerģiskas reakcijas

Retas blakusparādības (var skart līdz 1 no katriem 1000 cilvēkiem)

 • Smagas (anafilaktiskas) reakcijas: pēkšņa rīkles, sejas, lūpu un mutes pietūkuma izraisīta apgrūtināta elpošana vai rīšana. Arī pēkšņa roku, kāju un potīšu tūska.

 

Ļoti retas blakusparādības (var skart līdz 1 no katriem 10 000 cilvēkiem)

 • Pēkšņa spiediena sajūta krūtīs, elpas trūkums un sēkšana, īpaši ja Jums ir astma.

 

Ja Jums ir smaga reakcija, nekavējoties izsauciet neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Ja Jums ir alerģiska reakcija, pārtrauciet Roaccutane lietošanu un sazinieties ar savu ārstu.

 

Kauli un muskuļi

Biežums nav zināms (biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem)

Muskuļu vājums, kas var būt bīstams dzīvībai, ir iespējams kopā ar apgrūtinātām roku vai kāju kustībām, ķermeņa daļu sāpēm, tūsku vai hematomām, tumšas krāsas urīnu, samazinātu urīna atdalīšanos vai tās apstāšanos, apjukumu vai organisma atūdeņošanos. Tās ir rabdomiolīzes, muskuļa audu sabrukšana, kas var izraisīt nieru bojājumu, pazīmes. Tās var rasites pēc intensīvas fiziskas slodzes Roaccutane lietošanas laikā.

 

Aknu un nieru darbības traucējumi

Ļoti retas blakusparādības (var skart līdz 1 no katriem 10 000 cilvēkiem)

Dzeltena ādas vai acu baltumu krāsa kopā ar noguruma sajūtu. Tās var būt hepatīta pazīmes.

Nekavējoties pārtrauciet Roaccutane lietošanu un sazinieties ar ārstu.

Apgrūtināta urinēšana, plakstiņu tūska un ārkārtīga noguruma sajūta. Tās var būt nieru iekaisuma pazīmes.

Nekavējoties pārtrauciet Roaccutane lietošanu un sazinieties ar ārstu.

 

Nervu sistēmas traucējumi

Ļoti retas blakusparādības (var skart līdz 1 no katriem 10 000 cilvēkiem)

Ilgstošas galvassāpes kopā ar sliktu dūšu, vemšanu un redzes pārmaiņām, arī redzes miglošanos. Tās var būt galvaskausa iekšējā spiediena labdabīgas paaugstināšanās pazīmes, īpaši tad, ja Roaccutane ir lietots kopā ar antibiotiskajiem līdzekļiem, kas tiek saukti par tetraciklīniem.

Nekavējoties pārtrauciet Roaccutane lietošanu un sazinieties ar ārstu.

 

 

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi

Ļoti retas blakusparādības (var skart līdz 1 no katriem 10 000 cilvēkiem)

Stipras sāpes vēderā kopā ar asiņainu caureju vai bez tās, slikta dūša un vemšana. Tās var būt nopietnu zarnu trakta darbības traucējumu pazīmes.

Nekavējoties pārtrauciet Roaccutane lietošanu un sazinieties ar ārstu.

 

Acu slimības

Ļoti retas blakusparādības (var skart līdz 1 no katriem 10 000 cilvēkiem)

 • Redzes miglošanās.

 

Ja redze kļūst neskaidra, nekavējoties pārtrauciet Roaccutane lietošanu un sazinieties ar ārstu. Ja redze bojāta kādā citā veidā, pastāstiet ārstam pēc iespējas ātrāk.

 

Citas blakusparādības:

Ļoti biežas Roaccutane izraisītas blakusparādības (var skart vairāk nekā 1 no katriem 10 cilvēkiem)

Ādas sausums, īpaši lūpu un sejas ādas sausums, ādas iekaisums, sasprēgājušas un iekaisušas lūpas, izsitumi, viegla nieze un viegla ādas lobīšanās. No ārstēšanas sākuma jālieto mitrinošs krēms.

Āda, īpaši sejas āda, ir vārīgāka un sārtāka nekā parasti.

• Muguras sāpes, muskuļu sāpes, locītavu sāpes, īpaši bērniem un pusaudžiem.

Lai izvairītos no kaulu un muskuļu traucējumu pastiprināšanās, Roaccutane lietošanas laikā samaziniet intensīvo fizisko slodzi.

• Acs (konjunktivīts) un acu plakstiņu apvidus iekaisums; acis šķiet sausas un kairinātas. Palūdziet farmaceitam piemērotus acu pilienus. Ja Jums kļūst sausas acis un Jūs valkājat kontaktlēcas, Jums varētu būt piemērotāk nēsāt brilles.

Paaugstināts aknu enzīmu līmenis novērots asins analīzēs.

Taukvielu (arī augsta blīvuma lipoproteīnu vai triglicerīdu) līmeņa pārmaiņas asinīs.

Hematomu rašanās, asiņošana vai asiņu recēšana vieglāk nekā parasti - ja ir skartas asiņu recēšanu ietekmējošās šūnas.

Anēmija – vājums, reiboņi un ādas bālums – ja ir skarti eritrocīti (sarkanās asins šūnas).

 

Biežas Roaccutane izraisītas blakusparādības (var skart līdz 1 no katriem 10 cilvēkiem)

Galvassāpes.

Paaugstināts holesterīna līmenis asinīs.

Olbaltumvielas vai asinis urīnā.

• Lielāka infekciju iespējamība - ja ir skarti leikocīti.

Deguna gļotādas sausums un kreveļu veidošanās, kas izraisa vieglu deguna asiņošanu.

Rīkles un deguna gļotādas iekaisums.

 

Retas Roaccutane izraisītas blakusparādības (var skart līdz 1 no katriem 1000 cilvēkiem)

Matu izkrišana (alopēcija). Parasti tā ir tikai īslaicīga. Pēc ārstēšanas beigām jāatjaunojas Jūsu normālajam matu izskatam.

 

Ļoti retas Roaccutane izraisītas blakusparādības (var skart līdz 1 no katriem 10 000 cilvēkiem)

Jūsu acis var vājāk redzēt tumsā, var pastiprināties krāsu neatšķiršana un pavājināties krāsu redze.

• Var pastiprināties jutība pret gaismu; Jūs var būt nepieciešams valkāt saulesbrilles, lai pasargātu acis no pārāk spožas saules gaismas.

• Citi redzes traucējumi, ieskaitot redzes miglošanās, izkropļota redze, duļķaina virsma uz acs (radzenes apduļķošanās, katarakta).

Ārkārtīga slāpju sajūta, bieža nepieciešamība urinēt, cukura līmeņa paaugstināšanās asinīs. Tās visas var būt diabēta pazīmes.

Dažu pirmo nedēļu laikā akne var pastiprināties, tomēr ar laiku simptomiem jāsamazinās.

Ādas, īpaši sejas ādas, iekaisums un tūska, kā arī tumšāka ādas krāsa nekā parasti.

Pārmērīga svīšana vai nieze.

Artrīts, kaulu bojājumi (aizkavēta augšana, pastiprināta augšana un kaulu blīvuma pārmaiņas); var apstāties augošu kaulu augšana.

• Kalcija izgulsnēšanās mīkstajos audos, iekaisušas cīpslas, augsts muskuļu sabrukšanas produktu līmenis asinīs, ja enerģiski nodarbojaties ar sportu.

Pastiprināta jutība pret gaismu.

Baktēriju izraisītas nagu pamatnes infekcija un nagu pārmaiņas.

Tūskas, izdalījumi un sastrutojumi.

Rētu sabiezējumi pēc ķirurģiskām operācijām.

Pastiprināta ķermeņa apmatojuma augšana.

Krampji, miegainība un reiboņi.

Iespējama limfmezglu tūska.

Rīkles sausums un aizsmakums.

Dzirdes traucējumi.

Slikta vispārējā pašsajūta.

 • Augsts urīnskābes līmenis asinīs.

Baktēriālas infekcijas.

Asinsvadu iekaisums (dažkārt ar hematomu veidošanos un sarkaniem plankumiem uz ādas).

 

Biežums nav zināms: (biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem)

Tumšs vai kolas dzēriena krāsas urīns.

 

Ziņošana par blakusparādībām

Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši Zāļu valsts aģentūrai, Jersikas ielā15, Rīgā, LV 1003.
Tālr.: +371 67078400; Fakss: +371 67078428. Tīmekļa vietne:
www.zva.gov.lv
Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.

 

 

 

5. Kā uzglabāt Roaccutane

 

Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.

 

Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes (EXP) un blistera (EXP).

 

Uzglabāt temperatūrā līdz 25 °C.

 

Uzglabāt oriģinālā iepakojumā un uzglabāt blisteri kartona kastītē, lai pasargātu no mitruma un gaismas.

 

Atlikušās kapsulas jāatdod atpakaļ farmaceitam. Tās jāpatur tikai tad, ja to ieteicis ārsts.

 

 

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

 

Ko Roaccutane satur

Roaccutane aktīvā viela ir izotretinoīns.

Citas sastāvdaļas ir rafinēta sojas pupiņu eļļa, hidrogenēta sojas pupiņu eļļa un daļēji hidrogenēta sojas pupiņu eļļa, dzeltenais bišu vasks, želatīns, glicerīns, sorbīts (skatīt 2. punktu), mannīts un hidrogenēta hidrolizēta ciete, titāna dioksīds (E171), sarkanais dzelzs oksīds (E172), apdrukas tinte, kas satur šellaku, melno dzelzs oksīdu (E172) un propilēnglikolu.

 

Roaccutane ārējais izskats un iepakojums

Roaccutane ir mīksto kapsulu veidā pa 10 mg un 20 mg izotretinoīna.

10 mg kapsulas ir ovālas necaurspīdīgas sarkanbrūnas kapsulas ar melnas tintes apdruku ROA 10.

20 mg kapsulas ir ovālas necaurspīdīgas sarkanbrūnas un baltas kapsulas ar melnas tintes apdruku ROA 20.

 

Kapsulas ir blisteriepakojumā pa 30 kapsulām.

 

Informācija uz primārā iepakojuma

 

Roaccutane 10 mg mīkstās kapsulas

Izotretinoīns

Brīdinājums pacientēm:

Roaccutane var nodarīt kaitējumu nedzimušajam bērnam. Jūs nedrīkstat lietot Roaccutane, ja esat stāvoklī vai domājiet, ka Jums var iestāties grūtniecība. Jums jālieto kontracepcija vienu mēnesi pirms ārstēšanās uzsākšanas, ārstēšanās laikā un vienu mēnesi pēc ārstēšanās pabeigšanas.

Roche

 

Roaccutane 20 mg mīkstās kapsulas

Izotretinoīns

Brīdinājums pacientēm:

Roaccutane var nodarīt kaitējumu nedzimušajam bērnam. Jūs nedrīkstat lietot Roaccutane, ja esat stāvoklī vai domājiet, ka Jums var iestāties grūtniecība. Jums jālieto kontracepcija vienu mēnesi pirms ārstēšanās uzsākšanas, ārstēšanās laikā un vienu mēnesi pēc ārstēšanās pabeigšanas.

Roche

 

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs

 

Roche Slovensko, s.r.o.

Bratislava, Slovākijas Republika

 

Paralēli importēto zāļu izplatīšanas atļaujas Nr. _______

Zāļu izplatīšanas atļaujas turētājs, pārpakotājs un pārmarķētājs :

SIA “ABC pharma”, O. Vācieša iela 13, Rīga, LV-1004.

 

Šīs zāles Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) dalībvalstīs ir reģistrētas ar šādiem nosaukumiem:

 

Beļģijā, Igaunijā, Īrijā, Latvijā, Lietuvā, Luksemburgā, Nīderlandē, Slovākijā, Slovēnijā un Lielbritānijā: Roaccutane

Somijā un Ungārijā: Roaccutan

 

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta 08/2015

  Lietošanas instrukcijas, zāļu(preparata) apraksta, anotācijas avots: Zāļu valsts aģentūra-ZVA


[*] DDD. Informācijas avots: Pasaules veselības organizācijas (PVO) Zāļu statistikas metodoloģijas sadarbības centrs - [Nov-2015]


Atpakaļ

Thai Lotus Spa Massage
Aptiekām un veselības veikaliem Reklāmdevējiem

Autortiesības © 2011-2017 APTEKA.LV. Visas tiesības aizsargātas

Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai!

Konsultēties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu. Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju!