apteka.lv APTEKA.LV

Latvijas aptieku akcijas!-Сenas-Akcija        Latvijas aptieku akcijas!
Latvijas aptieku karte-СenasLatvijas aptieku karte Dežūrārsti. Medicīnskā palīdzība-СenasDežūrārsti. Medicīnskā palīdzība
Vakcinācijas piedāvājumi-Сenas-Akcija        Vakcinācijas piedāvājumi
Zāļu un to analogu meklēšana-Сenas Zāļu alfabētiskā meklēšana: ABCDEFG...

Zāļu un to analogu meklēšana Zāļu un to analogu meklēšana

Meklētājā ievadīt nemazāk kā 3 simbolus:

         Noderīgi         

Rindas uz izmeklējumus
Kompensējamo zāļu saraksti
Top.LV

Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai! Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju! Vietne nekādā gadījumā nenes atbildību par zemāk publicēto preparāta aprakstu. Jūs pats uzņematies risku par tā lietošanu vai nelietošanu!

ROCALTROL CPS 0.5MKG N30

Uz 2017-Oct-20
ROCALTROL-zāle/preparāts -kapsulas -tabletes aptuvenā pirkšanas cena uz "ROCALTROL CPS 0.5MKG N30 " Rīgā, Latvijā ir:

 • 23.84€  28.01$  21.29£  1608Rub  228.7SEK  101PLN  98.42₪ 


Maksimāla pieļaujamā valsts cena Latvijā (no ZVA tīmekļa vietne) Euro: Maksimāla pieļaujamā cena Latvijā rādīta/indiceta attēlā uz zāle/preparāts -kapsulas -tabletes ROCALTROL CPS 0.5MKG N30     Pārbaudīt vēlreiz.

 ATĶ kods: A11CC04Aktīvās vielas: Calcitriolum

 Ražotājs, zīmols: F.hoffmann-La Roche Ltd. 
ROCALTROL CPS 0.5MKG N30 - kompensējams medikaments Latvijā. 
 Izsniegšanas kārtība: Recepšu zāle. 

Zāles vai produkta nosaukums  Сenas Aptieku tīkls
ROCALTROL 0.5MKG KAP.N30
20.86€ internetaptieka.lv (Sep-2017)
ROCALTROL CPS 0.5MKG N30 (K)R
23.84€ A-aptieka (Jan-2016) Riga

SASKAŅOTS ZVA 30-01-2014

Lietošanas instrukcija: informācija lietotajam

Rocaltrol 0,25 mikrogrami mīkstās kapsulas Rocaltrol 0,5 mikrogrami mīkstās kapsulas Calcitriolum

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.

-    Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt.

-    Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam.

-    Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes.

-    Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā . Skatīt 4. punktu.

Šajā instrukcijā varat uzzināt:

1.    Kas ir Rocaltrol un kādam nolūkam to lieto

2.    Kas Jums jāzina pirms Rocaltrol lietošanas

3.    Kā lietot Rocaltrol

4.    Iespējamās blakusparādības

5.    Kā uzglabāt Rocaltrol

6.    Iepakojuma saturs un cita informācija

1.    Kas ir Rocaltrol un kādam nolūkam    to lieto

Rocaltrol satur darbīgo sastāvdaļu kalcitriolu, kas ir D vitamīna sintētiska, bioloģiski aktīva forma. Kalcitriols veicina kalcija uzsūkšanos no barības un piedalās kaulu augšanas procesā.

Rocaltrol ordinē ārsts osteodistrofijas (kaulu slimība) ārstēšanai pacientiem ar hronisku nieru mazspēju vai hipoparatireoīdismu (epitēlijķermenīšu hipofunkcija), postmenopauzes osteoporozes (kaulu masas samazināšanās pēc klimaksa) un dažādu rahīta formu ārstēšanai.

Rocaltrol mazina kaulu un muskuļu sāpes un uzlabo kalcija uzsūkšanos zarnās, piedaloties kaulaudu veidošanā un mazinot kaulu bojājumus.

2.    Kas Jums jāzina pirms Rocaltrol lietošanas Nelietojiet Rocaltrol šādos gadījumos:

-    ja Jums ir ar augstu kalcija līmeni asinīs saistīta slimība un pazīmes, kas liecina par pastiprinātu kalcija izgulsnēšanos dažādās ķermeņa vietās;

-    ja Jums ir alerģija (paaugstināta jutība) pret Rocaltrol aktīvo vielu (vai tās pašas grupas zālēm) vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu;

-    ja Jums ir pazīmes, kas liecina par saindēšanos ar D vitamīnu.; Ārsts Jums pateiks, vai Jums ir minētās novirzes.

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā

Pirms Rocaltrol lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.

Īpaša piesardzība, lietojot Rocaltrol, nepieciešama šādos gadījumos:

-    ja Jums ir citas slimības,

-    j a Jums ir alerģij as.

Citas zāles un Rocaltrol

Pastāstiet ārstam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot. Tas ir ļoti svarīgi, jo vairāku medikamentu vienlaikus lietošana var pastiprināt vai pavājināt to iedarbību. Tādēļ bez ārsta piekrišanas Jūs nedrīkstat lietot Rocaltrol vienlaikus ar citām zālēm.

Ja Jums jāveic dialīze, Jūs nedrīkstat lietot Rocaltrol kopā ar zālēm, kas satur magniju, jo Jums var rasties, piemēram, miegainība, piesārtums, vājums vai pazemināts asinsspiediens. Rocaltrol un t.s. tiazīdu grupas diurētiķu un uzpirkstītes preparātu (zāles, kas attiecīgi palielina urīna izdalīšanos un regulē sirdsdarbību) kombinēšana var izraisīt kalcija līmeņa paaugstināšanos asinīs un Jums var būt anoreksija, slikta dūša, vemšana, aizcietējums, sāpes vēderā vai muskuļu vājums. Ja Jūs lietojat fenitoīnu (pretkrampju līdzeklis) vai fenobarbitālu (miega zāles), vai kortikosteroīdus (pretiekaisuma līdzekļi) kopā ar Rocaltrol, tā darbība pavājināsies.

Lūdziet ārsta padomu par kalcija preparātu un ar kalciju bagātu uzturproduktu (piena produktu u. c.) lietošanu.

Jūs nedrīkstat lietot citus D vitamīnu saturošus medikamentus Rocaltrol terapijas laikā. Ja Jums nepieciešama papildus informācija, apspriedieties ar ārstu.

Grūtniecība un barošana ar krūti

Pirms jebkuru zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu. Ārsts izlems, vai Jums jālieto Rocaltrol.

Jūs nedrīkstat lietot Rocaltrol, kamēr barojiet bērnu ar krūti, ja neesat aprunājusies pirms tam ar ārstu. Ārsts Jums ieteiks Rocaltrol, ja tas būs nepieciešams. Ja Rocaltrol tiek lietots kamēr barojiet bērnu ar krūti, ārsts regulāri kontrolēs seruma kalcija līmeni zīdainim un mātei, lai pārliecinātos, vai nav parādīj ušās blakusparādības.

Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana

Parasti Rocaltrol neietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus vai apkalpot mehānismus.

Rocaltrol satur sorbītu un mamutu

Šīs zāles satur sorbītu un mannītu. Ja ārsts ir teicis, ka Jums ir kāda cukura nepanesība, pirms lietojat šīs zāles, konsultējieties ar savu ārstu.

Gan sorbītam, gan mannītam var būt viegla caureju veicinoša iedarbība.

3. Kā lietot Rocaltrol

Vienmēr lietojiet Rocaltrol tieši tā, kā ārsts Jums teicis. Atkarībā no Jūsu slimības veida, kalcija līmeņa asinīs un Jūsu individuālās reakcijas pret Rocaltrol, ārsts Jums ordinēs piemērotu devu. Parasti ārstēšanu sāk ar mazu devu un, atkarībā no reakcijas pret medikamenta lietošanu devu pakāpeniski palielina.

Renālā osteodistrofija

Parasti sākumdeva pieaugušiem ir pa 1 sarkani baltai Rocaltrol kapsulai (0,25μg), kas jāieņem no rīta. Ja pēc 2 - 4 nedēļu Rocaltrol terapijas kalcija līmenis būtiski nepaaugstinās, ārsts var devu pakāpeniski palielināt par 0,25μg, līdz asinīs tiek sasniegts pietiekams kalcija līmenis.

Postmenopauzes osteoporoze

Parastā sākumdeva ir Rocaltrol 0,25μg sarkani baltās kapsulas 2 reizes dienā.

Abos gadījumos

Dažos gadījumos, ja nav atbildes reakcijas, lietojot Rocaltrol 1 reizi dienā, Jūsu ārsts ieteiks lietot Rocaltrol 2-3 reizes dienā.

Lietošana bērniem

Kalcitriola kapsulu drošums un efektivitāte, lietojot bērniem, līdz šim nav pietiekami pārbaudīti, lai sniegtu ieteikumus par devām. Pašlaik pieejamie dati par kalcitriola kapsulu lietošanu pediatriskiem pacientiem ir nepietiekami.

Ārstēšanas kursa laikā ārsts regulāri pārbaudīs kalcija līmeni Jūsu asinīs. Ja kalcija līmenis paaugstinās virs normas, ārsts pārtrauks Rocaltrol terapiju, līdz kalcija līmenis atgriežas normas robežās. Ārsts var Jums ordinēt arī kalcija preparātus atkarībā no tā, cik daudz kalcija Jūs uzņemat ikdienā ar uzturu. Kapsulu(as) jānorij nesakošļātas, uzdzerot ūdeni. Reizes deva un dienas deva nedrīkst pārsniegt ārsta ieteikto devu.

Ja esat lietojis Rocaltrol vairāk nekā noteikts

Ja Jūs vai kāds cits cilvēks pārdozējis Rocaltrol, nekavējoties meklējiet ārsta, farmaceita (aptiekāra) palīdzību vai griezieties tuvākā slimnīcā.

D vitamīna pārdozēšanas akūtie simptomi ir ēstgribas zudums, galvassāpes, vemšana un aizcietējums. Hroniskie simptomi ir distrofija (nespēks, ķermeņa masas samazināšanās), jušanas traucējumi, drudzis ar slāpēm, pastiprināta urinācija, organisma atūdeņošanās, apātija, kavēta augšana un unnceļu infekcijas.

Ja esat aizmirsis lietot Rocaltrol

Reizes deva un kopējā dienas deva nedrīkst pārsniegt ārsta ordinētās devas. Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto kapsulu. Vienkārši turpiniet iesākto zāļu lietošanas režīmu. Patvaļīgi nemainiet ordinēto devu. Ja uzskatāt, ka zāļu iedarbība ir pārāk vāja vai pārāk spēcīga, runājiet ar ārstu.

Ja pārtraucat lietot Rocaltrol

Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam. Ārsts vislabāk zinās, kad jāpārtrauc Rocaltrol lietošana. Noteikti informējiet ārstu, ja vēlaties pārtraukt zāļu lietošanu, jo pēkšņa terapijas pārtraukšana var izraisīt strauju kalcija līmeņa pazemināšanos asinīs. Pilnīgi pieļaujams lietot Rocaltrol arī vēlāk, ja ārsts to ordinē atkārtoti.

4. Iespējamās blakusparādibas

Tāpat kā visas zāles, Rocaltrol var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.

Ārsts, iespējams, vēlēsies regulāri paņemt Jūsu asiņu paraugus, lai noteiktu kalcija līmeni. Pārāk augsts kalcija līmenis var izraisīt blakusparādības, piemēram, ēstgribas zudumu, galvassāpes, sliktu dūšu, vemšanu, sāpes vēderā, jušanas traucējumus, nogurumu vai vājumu.

Nopietnākas blakusparādības ir drudzis ar slāpēm, pastiprināta urinēšana, dehidratācija (atūdeņošanās), kavēta augšana, unnceļu infekcijas, apātija un aizcietējumi. Reti novērotas blakusparādības ir atsevišķi kalcifikāti mīkstajos audos. Retos gadījumos var paaugstināties kreatinīna līmenis asins serumā. Jutīgiem pacientiem var rasties paaugstinātas jutības reakcijas.

Parādoties šiem simptomiem, nekavējoties griezieties pie ārsta. Ārsts izlems, vai Jums jālieto mazāka Rocaltrol deva, vai jāpārtrauc lietošana. Ja Jūs uztrauc šīs vai cita(s) negaidīta(s) iedarbība(s), aprunājieties ar ārstu vai farmaceitu.

Nevēlamo blakusparādību iedalījums pēc orgānu sistēmas un sastopamības. Sastopamība norādīta, izmantojot šādus apzīmējumus:

ļoti bieži (≥1/10);

bieži (≥1/100 līdz <1/10);

retāk (≥1/1 000 līdz <1/100);

nav zināms (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem).

Orgānu sistēmu klasifikācija

Ļoti bieži

Bieži

Retāk

Nav zināms

Imūnās sistēmas traucējumi

Paaugstināta jutība, nātrene

Sirds funkcijas traucējumi

Aritmija

Vielmaiņas un uztures traucējumi

Augsta kalcija jonu koncentrācija asinīs

Vāj āka ēstgriba

Pastiprināta

šķidruma

uzņemšana,

organisma

atūdeņošanās,

ķermeņa masas

samazināšanās

Psihiskie

traucējumi

Apātija

Nervu sistēmas traucējumi

Galvassāpes

Muskuļu vājums, jušanas traucējumi, reiboņi

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi

Sāpes vēderā, slikta dūša

Vemšana

Aizcietējums, sāpes vēdera augšdaļā, paralītisks zarnu nosprostojums

Ādas un zemādas audu bojājumi

Izsitumi

Apsārtums, nieze

Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi

Kavēta augšana

Nieru un urīnizvades sistēmas traucējumi

Urīnceļu

infekcijas

Pastiprināta

urinācija

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā

Kalcija izgulsnēšanās dažādās ķermeņa vietās, paaugstināta ķermeņa temperatūra, pastiprināta svīšana

Izmeklējumi

Paaugstināta

kreatinīna

koncentrācija

asinīs.

Aknu enzīmu

koncentrācijas

paaugstināšanās

Ziņošana par blakusparādībām

Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, Zāļu valsts aģentūrai, Jersikas ielā 15, Rīgā, LV 1003. Tālr.: +371 67078400; Fakss: +371 67078428. Tīmekļa vietne: www.zva.gov.lv.

Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.

5. Kā uzglabāt Rocaltrol

Uzglabāt temperatūrā līdz 25° C. Uzglabāt blisteri kartona kastītē, lai sargātu no gaismas un mitruma.

Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.

Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz marķējuma. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.

Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

6. Iepakojuma saturs un cita informācija Ko Rocaltrol satur

Aktīvā viela: Rocaltrol 0,25 mikrogramu kapsulas satur 0,25 mikrogramus kalcitriola.

Rocaltrol 0,5 mikrogramu kapsulas satur 0,5 mikrogramus kalcitriola.

Citas sastāvdaļas ir butilhidroksianizols , butilhidroksitoluēns, vidējo ķēžu triglicerīdi, želatīns, glicerīns, sorbīts, mannīts, hidrolizēta ciete un krāsvielas titāna dioksīds (E 171,), sarkanais dzelzs oksīds (E172) un dzeltenais dzelzs oksīds (E172).

Rocaltrol oranži brūnās līdz sarkani oranžās/baltās kapsulas satur 0,25 μg kalcitriola, bet Rocaltrol brūni oranžās līdz sarkani oranžās kapsulas satur 0,5 μg kalcitriola. Kapsulas pieejamas iepakojumos pa 30 blisteros .

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs:

Roche Latvija SIA

G. Astras iela 8b, Rīga LV-1082, Latvija

Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam kontaktēties ar Reģistrācijas apliecības īpašnieku Roche Latvija SIA, G. Astras iela 8b, Rīga LV-1082, Latvija, tālr. 6 7039831

Šī lietošanas instrukcija pārskatīta 11/2013

5 Lietošanas instrukcijas, zāļu(preparata) apraksta, anotācijas avots: Zāļu valsts aģentūra-ZVA


[*] DDD. Informācijas avots: Pasaules veselības organizācijas (PVO) Zāļu statistikas metodoloģijas sadarbības centrs - [Nov-2015]


Atpakaļ

Thai Lotus Spa Massage
Aptiekām un veselības veikaliem Reklāmdevējiem

Autortiesības © 2011-2017 APTEKA.LV. Visas tiesības aizsargātas

Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai!

Konsultēties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu. Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju!