apteka.lv APTEKA.LV

Latvijas aptieku akcijas!-Сenas-Akcija        Latvijas aptieku akcijas!
Latvijas aptieku karte-СenasLatvijas aptieku karte Dežūrārsti. Medicīnskā palīdzība-СenasDežūrārsti. Medicīnskā palīdzība
Vakcinācijas piedāvājumi-Сenas-Akcija        Vakcinācijas piedāvājumi
Zāļu un to analogu meklēšana-Сenas Zāļu alfabētiskā meklēšana: ABCDEFG...

Zāļu un to analogu meklēšana Zāļu un to analogu meklēšana

Meklētājā ievadīt nemazāk kā 3 simbolus:

         Noderīgi         

Rindas uz izmeklējumus
Kompensējamo zāļu saraksti
Top.LV

Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai! Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju! Vietne nekādā gadījumā nenes atbildību par zemāk publicēto preparāta aprakstu. Jūs pats uzņematies risku par tā lietošanu vai nelietošanu!

STOPTUSSIN TBL N20

Uz 2017-Oct-18
STOPTUSSIN-zāle/preparāts -tabletes aptuvenā pirkšanas cena uz "STOPTUSSIN TBL N20" Rīgā, Latvijā ir:

 • 3.71€  4.4$  3.35£  254Rub  35.6SEK  16PLN  15.35₪ 

STOPTUSSIN TBL N20


Maksimāla pieļaujamā valsts cena Latvijā (no ZVA tīmekļa vietne) Euro: Maksimāla pieļaujamā cena Latvijā rādīta/indiceta attēlā uz zāle/preparāts -tabletes STOPTUSSIN TBL N20     Pārbaudīt vēlreiz.

 ATĶ kods: R05FB02Aktīvās vielas: Pretklepus Un Atkrēpošanas Līdzekļi

 Ražotājs, zīmols: Teva Pharmaceutical.   Bezrecepšu medikaments/slimnieku kopšanas līdzekļi, pārsienamie materiāli, cimdi, medicīniskās ierīces,...

Zāles vai produkta nosaukums  Сenas Aptieku tīkls
STOPTUSSIN 4MG/100MG TAB. N20
2.67€ Internetaptieka Lietuva Camelia vaistine, evaistine.camelia.lt (Lietuva) (Sep-2017)
STOPTUSSIN, TABLETĖS, N20
3.58€ Internetaptieka Lietuva EuroVaistine Online (Lietuva) (Sep-2017)
STOPTUSSIN TABLETES N20
3.61€ internetaptieka.lv (Oct-2017)
STOPTUSSIN TABLETES N20
3.95€ medikaments.lv (Sep-2017)
STOPTUSSIN TABLETES N20
3.95€ www.apotheka.lv (Oct-2017)
STOPTUSSIN 4mg/100mg tab. N20

 .

Saskaņots ZVA 13.06.2011.

ZĀĻU APRAKSTS

1.    ZĀĻU NOSAUKUMS Stoptussin 4 mg/ 100 mg tabletes

2.    KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS

Viena tablete satur 4 mg butamirāta dihidrogēncitrāta (Butamirati dihydrogenocitras) un 100 mg gvaifenezīna (Guaifenesinum).

Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt apakšpunktā 6.1.

3. ZĀĻU FORMA

Tabletes. Apaļas formas tablete, baltā krāsā ar dalījuma līniju pārdalīšanai uz pusēm. Tableti var sadalīt vienādās daļās.

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA

4.1    Terapeitiskās indikācijas

Sauss, kairinošs, grūti ārstējams dažādas etioloģijas klepus; to lieto klepus nomierināšanai pirms un pēc operācijām. Zāles drīkst lietot pusaudži, kuri vecāki par 12 gadiem un pieaugušie.

4.2    Devas un lietošanas veids

Devas pieaugušajiem un pusaudžiem, kuri vecāki par 12 gadiem, atkarībā no pacienta masas piemēro sekojoši:

līdz 50 kg: pa / tabletei 4 reizes dienā; 50-70 kg: pa 1 tabletei 3 reizes dienā; 70-90 kg: pa P/2 tabletei 3 reizes dienā; 90 kg un vairāk: pa 1/ tabletei 4 reizes dienā.

Intervāls starp lietošanas reizēm 4-6 stundas.

Zāles ir jālieto pēc ēšanas. Tabletes ir jānorij, uzdzerot pietiekamu daudzumu šķidruma (ūdeni, tēju, sulu u.c.). Ja simptomi saglabājas ilgāk nekā 7 dienas, jākonsultējas ar ārstu vai veselības aprūpes speciālistu.

4.3    Kontrindikācijas

Paaugstināta jutība pret aktīvām vielām gvaifenezīnu un/vai butamirāta citrātu un/vai jebkuru no palīgvielām; Myasthenia gravis; grūtniecības pirmais trimestris; bērni līdz 12 gadu vecumam.

4.4    Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā

Ārstēšanas laikā pacientiem ir jāizvairās no alkoholisko dzērienu lietošanas. Pacientiem, kuri cieš no produktīva klepus un/vai persistējoša vai hroniska klepus kas saistīts ar smēķēšanu, astmu, hronisku bronhītu vai emfizēmu, nevajadzētu nozīmēt Stoptussin.

Ja simptomi saglabājas vai stāvoklis pasliktinās, ārstēšana jāpārskata.

4.5 Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi

Gvaifenezīns pastiprina paracetamola un acetilsalicilskābes pretsāpju īpašības. Tas arī pastiprina alkohola, sedatīvo līdzekļu, hipnotisko līdzekļu, vispārējās anestēzijas līdzekļu kavējošu ietekmi uz CNS un miorelaksantu iedarbību. Var kļūdaini palielināties vanililmandeļskābes un 5-hidroksi-indoletiķskābes daudzums urīnā, tās nosakot ar nitrozonaftola reaģentu. Tāpēc gvaifenezīna lietošana ir jāpārtrauc 48 stundas pirms urīna nodošanas šīm analīzēm.

4.6    Grūtniecība un zīdīšana

Nav pētījumu ar grūtniecēm vai dzīvniekiem grūtniecības stadijā. Gvaifenezīna lietošanas rezultātā pirmajos 3 grūtniecības mēnešos jaundzimušajiem bija biežāk novērota cirkšņa trūce. Tādēļ jāizvairās no Stoptussin tablešu lietošanas pirmajā grūtniecības trimestrī; pirms izlemt par šo zāļu lietošanu pārējā grūtniecības periodā, jāizvērtē iespējamā riska-ieguvuma attiecība.

Nav zināms, vai butamirāta citrāts un gvaifenezīns izdalās mātes pienā. Nevar izslēgt blakusparādību rašanās risku zīdaiņiem, kuri tiek baroti ar mātes pienu, jo trūkst datu par šo zāļu lietošanas pieredzi zīdīšanas laikā. Tādēļ ir jāizvērtē iespējamā riska-ieguvuma attiecība, lietojot Stoptussin zīdīšanas laikā.

4.7    Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus

Stoptussin ir minimāla vai viegla ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.

4.8    Nevēlamās blakusparādības

Pie blakusparādībām, par kurām ziņots visbiežāk, pieskaitāmi: kuņģa un zarnu trakta traucējumi (slikta dūša, anoreksija, vēdera sāpes, vemšana, caureja), galvassāpes un vertigo. Šādas parādības novērojamas 1% pacientu, tās parasti izzūd, samazinot devu. Var rasties arī alerģiski ādas simptomi.

Blakusparādību biežums klasificēts, ievērojot šādus nosacījumus: ļoti bieži (≥1/10), bieži (≥1/100 līdz <1/10), retāk (≥1/1000 līdz <1/100), reti (≥1/10 000 līdz <1/1000), ļoti reti (<1/1/10 000), nav zināmi (nevar novērtēt pēc pieejamiem datiem).

Vielmaiņas un uzturēs traucējumi:

Bieži (≥1/100 līdz <1/10): anoreksija

Nervu sistēmas traucējumi

Bieži (≥1/100 līdz <1/10): galvassāpes

Ausu un labirinta bojājumi Bieži (≥1/100 līdz <1/10): vertigo

Kuņģa un zarnu trakta traucējumi

Bieži (≥1/100 līdz <1/10): slikta dūša, vēdera sāpes, vemšana, caureja

Ādas un zemādas audu bojājumi

Ļoti reti ≥1/1/10 000): ekzantēma, nātrene.

4.9    Pārdozēšana

Preparāta pārdozēšanas gadījumā ir vērojama gvaifenezīna toksiskā iedarbība. Tas izpaužas kā miegainība, muskuļu vājums, slikta dūša un vemšana. Var rasties rentgenstaru neaizturošo konkrementu urolitiāze. Gvaifenezīnam nav specifiska antidota. Ārstēšana ir simptomātiska (kuņģa skalošana, aktīvās ogles lietošana līdz 60 g dienā, sadalot to vairākās reizes devās) un uzturoša (ar mērķi uzturēt sirds asinsvadu, elpošanas un nieru funkcijas un elektrolītu līdzsvaru).

5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS

5.1 Farmakodinamiskas īpašības

Farmakoterapeitiskā grupa: Pretklepus un atkrēpošanas līdzeklis.

ATĶ kods: R05FB02

Darbības mehānisms un farmakodinamiskie efekti: Butamirāta citrāts pieder pie centrālās darbības neopioīdu pretklepus līdzekļiem. Tam ir vietēja anestētiska iedarbība uz nerviem, kas aferenti pārvada kairinošo signālus no elpošanas ceļiem. Salīdzinājumā ar opioīdajiem pretklepus līdzekļiem, butamirāta citrāts neizraisa centrālu kavēšanu, tas nenomāc elpošanas centru un neizraisa atkarību. Butamirāta citrāta pretklepus iedarbību pavada gvaifenezīna atkrēpošanu veicinošā iedarbība. Gvaifenezīns veicina bronhu dziedzeru sekrēciju un mazina gļotu viskozitāti. Sekrēcija palielinās gan tā tiešās iedarbības dēļ uz bronhu dziedzeriem (gvaifenezīns veicina šo dziedzeru sekretoro funkciju un stimulē skābo glikoproteīnu izvadīšanu no acinārajām šūnām), gan reflektorās darbības dēļ, kairinot kuņģa gļotādu, tiek stimulētas parasimpātiskās aferentās nervu šķiedras un tiek ietekmēts elpošanas centrs. Šādā veidā tiek palielināts bronhiālās sekrēcijas vagus efekts. Gļotas, kas izdalās no bronhu dziedzeriem, palielina ciliārā epitēlija aktivitāti un atvieglo gļotu pārvietošanos un to atkrēpošanu.

5.2 Farmakokinetiskas īpašības

Butimirāta citrāts, ievadīts perorālā ceļā, ātri un pilnīgi uzsūcas. Līdz 94% saistās ar plazmas olbaltumvielām asinīs. Tas tiek metabolizēts divos metabolītos, kuriem piemīt pretklepus efekts. Vairāk kā 90% metabolītu izdalās caur nierēm, tikai neliela daļa ar izkārnījumiem. Tā eliminācijas pusperiods ir apmēram 6 stundas. Gvaifenezīns ievadīts perorālā ceļa, viegli un ātri uzsūcas no kuņģa un zarnu trakta. Tā saistība ar plazmas olbaltumvielām ir niecīga. Gvaifenezīns tiek ātri metabolizēts un tā neaktīvie metabolīti izdalās ar urīnu. Eliminācijas pusperiods ir l stunda.

5.3 Preklīniskie dati par drošību

Efektus ne-klīniskajos standartpētījumos novēroja vienīgi tad, ja izmantotās devas un iedarbības ilgums pārsniedza cilvēkam maksimāli pieļaujamos. Tas liecina, ka klīniskajā praksē šie efekti nav būtiski.

6. FARMACETISKĀ INFORMĀCIJA

6.1    Palīgvielu saraksts

Silīcija dioksīds Mannīts

Mikrokristāliskā celuloze Glicerīna tribehenāts Magnija stearāts

6.2    Nesaderība Nav piemērojama.

6.3    Uzglabašanas laiks 5 gadi.

6.4    Īpaši uzglabāšanas nosacījumi

Uzglabāt temperatūrā līdz 25°C. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no mitruma.

6.5    Iepakojuma veids un saturs

Tabletes iepakotas PVH/AL blisteros (2 blisteri pa 10 tabletēm katrā) kartona kastītē.

6.6 Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos

Nav īpašu prasību.

7.    REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS

Teva Czech Industries s.r.o., Ostravska 29, 747 70 Opava, Komarov, Čehijas republika.

8.    REĢISTRĀCIJAS NUMURS

01-0048

9.    REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS

14.02.2001./22.05.2006./03.05.2011.

10.    TEKSTA PĒDĒJĀS PĀRSKATĪŠANAS DATUMS

2011. gada marts Lietošanas instrukcijas, zāļu(preparata) apraksta, anotācijas avots: Zāļu valsts aģentūra-ZVA- Attēlam ir informatīvs raksturs, kas nevienmēr atspoguļo zāles patieso izskatu.


Atpakaļ

Thai Lotus Spa Massage
Aptiekām un veselības veikaliem Reklāmdevējiem

Autortiesības © 2011-2017 APTEKA.LV. Visas tiesības aizsargātas

Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai!

Konsultēties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu. Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju!