apteka.lv APTEKA.LV

Latvijas aptieku akcijas!-Сenas-Akcija        Latvijas aptieku akcijas!
Latvijas aptieku karte-СenasLatvijas aptieku karte Dežūrārsti. Medicīnskā palīdzība-СenasDežūrārsti. Medicīnskā palīdzība
Vakcinācijas piedāvājumi-Сenas-Akcija        Vakcinācijas piedāvājumi
Zāļu un to analogu meklēšana-Сenas Zāļu alfabētiskā meklēšana: ABCDEFG...

Zāļu un to analogu meklēšana Zāļu un to analogu meklēšana

Meklētājā ievadīt nemazāk kā 3 simbolus:

         Noderīgi         

Rindas uz izmeklējumus
Kompensējamo zāļu saraksti
Top.LV

Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai! Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju! Vietne nekādā gadījumā nenes atbildību par zemāk publicēto preparāta aprakstu. Jūs pats uzņematies risku par tā lietošanu vai nelietošanu!

FENKAROLS TBL 25MG N20

Uz 2017-Oct-22
FENKAROLS-zāle/preparāts -tabletes aptuvenā pirkšanas cena uz "FENKAROLS TBL 25MG N20" Rīgā, Latvijā ir:

 • 6.70€  7.93$  6.02£  457Rub  64.6SEK  28PLN  27.71₪ 

Fenkarol 25mg tabletes, N20


Maksimāla pieļaujamā valsts cena Latvijā (no ZVA tīmekļa vietne) Euro: Maksimāla pieļaujamā cena Latvijā rādīta/indiceta attēlā uz zāle/preparāts -tabletes FENKAROLS TBL 25MG N20     Pārbaudīt vēlreiz.

 ATĶ kods: R06AX01Aktīvās vielas: Bamipine

Latvijas zāles medikaments Ražots Latvijā.  Ražotājs, zīmols: Olainfarm.   Bezrecepšu medikaments/slimnieku kopšanas līdzekļi, pārsienamie materiāli, cimdi, medicīniskās ierīces,...

Zāles vai produkta nosaukums  Сenas Aptieku tīkls
FENKAROLS 25 MG, TABL. N20 (R)
4.67€ Internetaptieka Lietuva Camelia vaistine, evaistine.camelia.lt (Lietuva) (Sep-2017)
FENKAROL 25MG TABLETES N20
5.11€ internetaptieka.lv (Oct-2017)
FENKAROL 25MG TABLETES, N20
5.12€ Pilsaptieka (slēgta uz reorganizāciju) (May-2017)
FENKAROL 25MG TABLETES N20
6.70€ medikaments.lv (Sep-2017)
FENKAROLS 25MG TABLETES N20
6.70€ www.apotheka.lv (Oct-2017)
FENKAROLS 25MG TABLETES N20

 .

Saskaņots ZVA 29.12.2011.

Saskaņots ZVA 29.12.2011.

Fenka_3817

OlainFarm

Zaļu apraksts

1.    ZAĻU NOSAUKUMS

FENKAROL® 10 mg tabletes FENKAROL® 25 mg tabletes FENKAROL® 50 mg tabletes

2.    KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS

Aktīvā viela: kvifenadīna hidrohlorīds (Quifenadini hydrochloridum).

Katra Fenkarol® 10 mg tablete satur 10 mg kvifenadīna hidrohlorīda.

Katra Fenkarol'® 25 mg tablete satur 25 mg kvifenadīna hidrohlorīda.

Katra Fenkarol® 50 mg tablete satur 50 mg kvifenadīna hidrohlorīda.

Palīgvielas: pilnu palīgvielu sarakstu skatīt apakšpunktā 6.1.

3.    ZĀĻU FORMA

Tabletes.

Baltas vai gandrīz baltas, apaļas, plakanas tabletes ar noslīpinātām malām.

4.    KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA

4.1    Terapeitiskās indikācijas

Polinoze, akūta un hroniska nātrene, siena drudzis, alerģisks rimts, alerģisks konjunktivīts, angioneirotiska tūska, dermatoze (ekzēma, neirodermīts, ādas nieze u.c.), uztura vai medikamentu izraisīta alerģija.

4.2    Devas un lietošanas veids Fenkarol® lieto uzreiz pēc ēšanas.

Fenkarol® 25 mg tabletes un Fenkarol® 50 mg tabletes

Pieaugušajiem deva ir 25-50 mg 2-4 reizes dienā. Maksimālā dienas deva - 200 mg.

Bērniem pēc 12 g.v. - 25 mg 2-3 reizes dienā. Ārstēšanas kursa ilgums ir 10-20 dienas. Ja nepieciešams, kursu atkārto.

Fenkarol®® 10 mg tabletes

Bērniem līdz 3 g.v. deva ir 5 mg 2-3 reizes dienā; 3-7 g.v. - 10 mg 2 reizes dienā; 7-12 g.v. -10-15 mg 2-3 reizes dienā. Ieteikto dienas devu var sadalīt arī 4 reizes devās. Ārstēšanas kursa ilgums - 10-15 dienas. Ja nepieciešams, kursu atkārto.

4.3    Kontrindikācijas

-    alerģij a (paaugstināta jutība) pret kvifenadīna hidrohlorīdu un/vai j ebkuru no palīgvielām

-    grūtniecības pirmie trīs mēneši, nav ieteicams lietot arī pārējā grūtniecības laikā

-    zīdīšanas periods

4.4    Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā

Piesardzība jāievēro pacientiem ar smagām sirds un asinsvadu sistēmas, kuņģa un zarnu trakta, smagām aknu un/vai nieru slimībām.

Šīs zāles nevajadzētu lietot pacientiem ar retu iedzimtu fruktozes nepanesību, glikozes-galaktozes malabsorbciju vai saharāzes-izomaltāzes nepietiekamību.

4.5    Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi

Kvifenadīna hidrohlorīds nepastiprina alkohola un miega līdzekļu nomācošo ietekmi uz CNS. Kvifenadīna hidrohlorīdam piemīt vājas M-holinoblokatora īpašības, tomēr, mazinoties kuņģa un zarnu trakta motorikai, var pastiprināties lēni uzsūcošos medikamentu absorbcija no zarnu trakta (piem., netiešas darbības antikoagulanti - kumarīni).

4.6    Grūtniecība un zīdīšana

Lai novērtētu ietekmi uz grūtniecību, pētījumi ar dzīvniekiem nav pietiekami (skat. sadaļu 5.3) Pirmajos trijos grūtniecības mēnešos lietošana kontrindicēta. Nav ieteicams lietot arī parējā grūtniecības laikā.

Nav zināms, vai kvifenadīna hidrohlorīds izdalās mātes pienā, tāpēc zīdīšanas periodā nedrīkst lietot.

4.7    Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus

Tādu profesiju pārstāvjiem, kuru darbs prasa ātru reakciju (piem., transportlīdzekļu vadītājiem), pirms ārstēšanas kursa, lietojot preparātu īslaicīgi, jānoskaidro, vai tas neizraisa mieganību. Cilvēkiem, kas to izjūt, ārstēšanas laikā jāizvairās vadīt transportlīdzekli.

4.8    Nevēlamās blakusparādības

Nervu sistēmas traucējumi: retāk - galvassāpes, miegainība.

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi: bieži - mutes sausums, retāk - gremošanas traucējumi (slikta dūša, vemšana), kas parasti izzūd, devu mazinot vai pārtraucot medikamenta lietošanu.

4.9    Pārdozēšana, simptomi, neatliekamā palīdzība un antidoti pārdozēšanas gadījumā Nav ziņots par pārdozēšanas gadījumiem. Preparāta dienas deva līdz 300 mg neizraisa klīniski nopietnas blakusparādības. Lielas devas var izraisīt gļotādu sausumu, galvassāpes, vemšanu, sāpes epigastrijā un dispeptiskas parādības.

Pasākumi: nodrošina simptomātisku un organisma galvenās funkcijas uzturošo terapiju. Speciāla antidota nav.

5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS

5.1 Farmakodinamiskās īpašības

Farmakoterapeitiskā grupa: citi antihistamīna līdzekļi sistēmiskai lietošanai.

ATĶ kods: RO6AX.

Kvifenadīna hidrohlorīds - antihistamīna līdzeklis (hinuklidilkarbinola atvasinājums), mazina histamīna ietekmi uz orgāniem un orgānu sistēmām. Atšķirībā no klasiskajiem šīs grupas preparātiem, kvifenadīna hidrohlorīdam ir unikāls darbības mehānisms, tas bloķē gan Hi histamīna receptorus perifēriskajos audos, gan aktivē enzīmu diamīnoksidāzi (histamināzi), tādējādi mazinot histamīna koncentrāciju audos. Ar to izskaidro kvifenadīna hidrohlorīda efektivitāti slimniekiem, kuriem ārstēšana ar citiem antihistamīna preparātiem neefektīva. Kvifenadīna hidrohlorīds ir maz lipofils, tāpēc neievērojamā daudzumā šķērso hematoencefālisko barjeru, maz ietekmē serotonīna dezaminācijas procesus smadzenēs, monoamīnoksidāzes aktivitāti. Kvifenadīna hidrohlorīds mazina histamīna toksisko darbību, novērš vai vājina histamīna bronhokonstriktoro darbību, mazina spazmogēno ietekmi uz zarnu gludo muskulatūru, vājina histamīna hipotensīvo darbību un tā ietekmi uz asinsvadu caurlaidību. Kvifenadīna hidrohlorīdam piemīt mērena antiserotonīna un vāja holinolītiska darbība, nepiemīt adrenolītiska darbība. Kvifenadīna hidrohlorīdam ir izteiktas pretniezes un desensibilizējošas īpašības.

5.2    Farmakokinētiskās īpašības

Uzsūkšanās. 45 % kvifenadīna hidrohlorīda ātri uzsūcas no kuņģa un zarnu trakta un pēc 30 minūtēm nonāk organisma audos. Aktīvās vielas maksimālā koncentrācija plazmā tiek sasniegta pēc vienas stundas.

Izkliede. Visaugstākā aktīvās vielas koncentrācija ir aknās, mazāka - plaušās un nierēs, zemākā - galvas smadzenēs. Aktīvā viela ir maz lipofila, un tās daudzums smadzeņu audos ir niecīgs (mazāk par 0,05 %). Tas izskaidro kvifenadīna hidrohlorīda vājo ietekmi uz CNS, bet individuālas paaugstinātas jutības gadījumā iespējams viegls sedatīvs efekts.

Metabolisms. Kvifenadīna hidrohlorīds metabolizējas aknās. Galvenais metabolīts ir N-oksīds: (hinuklidil-3) - difenilkarbinols. Tas ir divas reizes mazāk toksisks par kvifenadīna hidrohlorīdu un 10 reizes vājāks antihistamīna darbības ziņā, kā arī tam nav ietekmes uz CNS.

Eliminācija. Metabolīti un nepārmainītā devas daļa tiek izvadīta galvenokārt ar urīnu, žulti un caur plaušām. Lielākā devas daļa un metabolīti daļa (apm. 44 %) izdalās ar urīnu 48 stundu laikā un vēl 1 % - nākošajās 48 stundās. Ar žulti tiek izvadīta neuzsūkusies devas daļa.

5.3    Preklīniskie dati par drošību

Akūtā toksicitāte. Pētījumi veikti ar žurkām, pelēm un jūras cūciņām. Vidējā nāvējošā deva (LD50) žurkām ir 440 mg/kg, pelēm - 370 mg/kg un jūras cūciņām - 860 mg/kg ķermeņa masas.

Hroniskā toksicitāte. No 30 dienu līdz 6 mēnešu ilgā pētījumā žurkas, jūras cūciņas, truši un suņi perorāli saņēma kvifenadīna hidrohlorīdu devās no 1/16 līdz 1/4 no LD50. Dotās devas ir 8 līdz 60 reizes augstākas par maksimālajām rekomendētajām devām cilvēkam. Ilgstoša preparāta ievadīšana dzīvniekiem neatklāja toksisku ietekmi uz organismu kopumā un atsevišķām orgānu sistēmām, ko parādīja histoloģisko, morfoloģisko un bioķīmisko analīžu rezultāti.

Teratogenitāte un embriotoksicitāte. Pētījumā ar žurkām, kas saņēma 100 un vairāk reižu lielāku kvifenadīna hidrohlorīda devu par rekomendēto devu cilvēkam, agrīnajā grūtniecības periodā ir konstatēta vāja embriotoksiska darbība.

Pētījumā ar žurkām kvifenadīna hidrohlorīdam netika konstatēta teratogēna darbība.

6.    FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA

6.1    Palīgvielu saraksts

Fenkarol® 10 mg un Fenkarol® 25 mg tabletes: cukurs, kartupeļu ciete, kalcija stearāts.

Fenkarol® 50 mg tabletes: cukurs, kartupeļu ciete, kalcija stearāts, modificēta kukurūzas ciete.

6.2    Nesaderība Nav piemērojama.

6.3    Uzglabāšanas laiks

Fenkarol® 10 mg tabletes un Fenkarol® 25 mg tabletes: 5 gadi.

Fenkarol® 50 mg tabletes: 4 gadi.

6.4    Īpaši uzglabāšanas nosacījumi

Uzglabāt temperatūrā līdz 25 °C. Sargāt no gaismas un mitruma.

6.5    Iepakojuma veids un saturs

Fenkarol® 10 mg tabletes un Fenkarol® 25 mg tabletes: 10 tabletes polivinilhlorīda plēves un alumīnija folijas blisterī;

2 blisteri (20 tabletes) kopā ar lietošanas instrukciju kartona kastītē.

Fenkarol® 50 mg tabletes: 15 tabletes polivinilhlorīda plēves un alumīnija folijas blisterī;

1 vai 2 blisteri (15 vai 30 tabletes) kopā ar lietošanas instrukciju kartona kastītē.

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

6.6    Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai

Nav īpašu prasību.

7.    REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS

AS “Olainfarm”.

Adrese: Rūpnīcu iela 5, Olaine, LV- 2114, Latvija.

Tālrunis +371 67013701; Fakss +371 67013777 e-pasts: olainfarm@olainfarm.lv

8.    REĢISTRĀCIJAS NUMURS

Fenkarof® 10 mg tabletes: 97-0628

Fenkarof® 25 mg tabletes: 97-0629 Fenkarof® 50 mg tabletes: 03-0293

9.    REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS

Fenkarof® 10 mg tabletes: 17.12.1997. / 17.03.2003. / 20.06. 2008. Fenkarof® 25 mg tabletes: 17.12.1997. / 17.03.2003. / 20.06. 2008. Fenkarof® 50 mg tabletes: 04.08.2003. / 20.06. 2008.

10.    TEKSTA PĒDĒJĀS PĀRSKATĪŠANAS DATUMS

09.2011.

5 Lietošanas instrukcijas, zāļu(preparata) apraksta, anotācijas avots: Zāļu valsts aģentūra-ZVA- Attēlam ir informatīvs raksturs, kas nevienmēr atspoguļo zāles patieso izskatu.


[*] DDD. Informācijas avots: Pasaules veselības organizācijas (PVO) Zāļu statistikas metodoloģijas sadarbības centrs - [Nov-2015]


Atpakaļ

Thai Lotus Spa Massage
Aptiekām un veselības veikaliem Reklāmdevējiem

Autortiesības © 2011-2017 APTEKA.LV. Visas tiesības aizsargātas

Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai!

Konsultēties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu. Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju!