apteka.lv APTEKA.LV

Latvijas aptieku akcijas!-Сenas-Akcija        Latvijas aptieku akcijas!
Latvijas aptieku karte-СenasLatvijas aptieku karte Dežūrārsti. Medicīnskā palīdzība-СenasDežūrārsti. Medicīnskā palīdzība
Vakcinācijas piedāvājumi-Сenas-Akcija        Vakcinācijas piedāvājumi
Zāļu un to analogu meklēšana-Сenas Zāļu alfabētiskā meklēšana: ABCDEFG...

Zāļu un to analogu meklēšana Zāļu un to analogu meklēšana

Meklētājā ievadīt nemazāk kā 3 simbolus:

         Noderīgi         

Rindas uz izmeklējumus
Kompensējamo zāļu saraksti
Top.LV

Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai! Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju! Vietne nekādā gadījumā nenes atbildību par zemāk publicēto preparāta aprakstu. Jūs pats uzņematies risku par tā lietošanu vai nelietošanu!

SUPRASTIN TBL 25MG N20

Uz 2017-Oct-18
SUPRASTIN-zāle/preparāts -tabletes aptuvenā pirkšanas cena uz "SUPRASTIN TBL 25MG N20" Rīgā, Latvijā ir:

 • 3.56€  4.22$  3.21£  244Rub  34.1SEK  15PLN  14.73₪ 

Suprastin 25mg tabletes N20


Maksimāla pieļaujamā valsts cena Latvijā (no ZVA tīmekļa vietne) Euro: Maksimāla pieļaujamā cena Latvijā rādīta/indiceta attēlā uz zāle/preparāts -tabletes SUPRASTIN TBL 25MG N20     Pārbaudīt vēlreiz.

 ATĶ kods: R06AC03Aktīvās vielas: Chloropyraminum

 Ražotājs, zīmols: Egis Pharmaceuticals Ltd.   Bezrecepšu medikaments/slimnieku kopšanas līdzekļi, pārsienamie materiāli, cimdi, medicīniskās ierīces,...

Zāles vai produkta nosaukums  Сenas Aptieku tīkls
SUPRASTIN 25 MG, TABL. N20 (R)
2.76€ Internetaptieka Lietuva Camelia vaistine, evaistine.camelia.lt (Lietuva) (Sep-2017)
SUPRASTIN TABLETES N20
3.10€ internetaptieka.lv (Oct-2017)
SUPRASTIN 25MG TABLETES N20
3.41€ Pilsaptieka (slēgta uz reorganizāciju) (May-2017)
SUPRASTIN 25MG TABLETES N20
3.56€ www.apotheka.lv (Oct-2017)
SUPRASTIN 25 MG TABLETES N20
3.56€ Saules aptieka (Sep-2017)
SUPRASTIN 25MG TABLETES N20
3.57€ medikaments.lv (Sep-2017)
SUPRASTIN 25MG TABLETES N20

 .

Apstiprināts ZVA 15134-301109

ZĀĻU APRAKSTS

1. ZĀĻU NOSAUKUMS Suprastin 25mg tabletes

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS

Aktīvā viela

Katra tablete satur 25 mg hlorpiramīna hidrohloiīda (chloropyramini hydrochloridum). Palīgvielas:katra tablete satur 116mg laktozes monohidrāta

Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt apakšpunktā 6.1.

3. ZĀĻU FORMA

Tabletes.

Baltas vai pelēcīgi baltas, apaļas formas, plakanas tabletes ar nošķeltu malu, praktiski bez smaržas, uz vienas puses ir uzraksts “SUPRASTIN”, un uz otras puses ir dalījuma līnija.

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA

4.1. Terapeitiskās indikācijas

- Alerģiski stāvokļi, tādi kā, sezonāls alerģisks rinīts, konjunktivīts, nātrene, dermatogrāfisms, kontaktdermatīts, uzturproduktu un medikamentozas alerģijas, kukaiņu kodumu izraisīta alerģija un nieze.

Nozīmējot preparātu, jāņem vērā tā sedatīvā blakusiedarbība.

4.2. Devas un lietošanas veids

Tabletes jālieto ēšanas laikā nesakožot, uzdzerot pietiekamu daudzumu šķidruma. Pieaugušiem: ieteicamā dienas deva ir 75 - 100 mg (3 - 4 reizes dienā pa tabletei).

Bērniem:

■    1    -    12 mēnešu veciem bērniem: 1/4 tabletes 2 - 3 x dienā;

■    1    -    6 gadus veciem bērniem:    1/4 tabletes 3 x dienā vai 1/2 tabletes 2 x dienā;

■    6    -    14 gadus veciem bērniem: 1/2 tabletes 2 - 3 x dienā.

Turpmāk deva var tikt palielināta atkarība no pacienta individuālās reakcijas un blakusparādībām. Dienas deva nedrīkst pārsniegt 2 mg/kg ķermeņa masas.

Īpašas _pacientu grupas:

Gados vecākiem, novājinātiem pacientiem: sakarā ar to, ka šiem pacientiem ir paaugstināta jutība attiecībā pret dažām antihistamīno līdzekļu blakusparādībām (reibonis, miegainība, asinsspiediena krišanās) Suprastin jānozīmē ievērojot piesardzību. (Skatīt apakšpunktu 4.4)

Pacientiem ar aknu darbības traucējumiem: sakarā ar aktīvās vielas metabolisma palēnināšanos aknās, var būt nepieciešama devas samazināšana.

Pacientiem ar nieru darbības traucējumiem: var būt nepieciešama devas pielāgošana un tās samazināšana, jo aktīvā viela galvenokārt tiek izvadīta caur nierēm.

4.3. Kontrindikācijas

Preparāta nozīmēšana ir kontrindicēta sekojošos gadījumos:

-    paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai kādu palīgvielu,

-    akūta astmas lēkme,

-    priekšlaicīgi dzimušiem bērniem un jaundzimušajiem,

-    grūtniecība un zīdīšanas periods (skatīt apakšpunktu 4.6).

4.4 Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā

Sakarā ar antiholīnerģisko un sedatīvo darbību, Suprastin uzmanīgi jālieto bērniem, gados vecākiem pacientiem, pacientiem ar traucētu aknu darbību, sirds slimību, kā arī slēgta kakta glaukomas, urīna aiztures un priekšdziedzera palielināšanās gadījumā, piloroduodenālo obstrukciju, akūtas peptiskas čūlas, epilepsijas un hipertireozes gadījumos.

Lietojot vēlu vakarā, šis preparāts var pastiprināt gastroezofageālo atvilni.

Lietojot vienlaikus ar ototoksiskiem līdzekļiem, Suprastin var maskēt šo līdzekļu kaitīgās ietekmes brīdinošās pazīmes.

Alkohols var pastiprināt antihistamīno līdzekļu sedatīvo ietekmi uz CNS, tāpēc Suprastin tablešu lietošanas laikā jāizvairās no alkoholisko dzērienu lietošanas.

Ilgstoša antihistamīno līdzekļu lietošana reti var izraisīt hemopoēzes traucējumus (leikopēniju, agranulocitozi, trombocitopēniju, hemolītisko anēmiju). Ja ārstēšanas laikā parādās neskaidras izcelsmes drudzis, laringīts, čūlas vaigu gļotādā, bālums, dzelte, hematoma, neparasta vai grūti apturama asiņošana, jāveic asins analīzes un, ja rezultāti liecina par hemopoēzes traucējumiem, ārstēšana jāpārtrauc.

Katra tablete satur 116 mg laktozes. Šīs zāles nevajadzētu lietot pacientiem ar retu iedzimtu galaktozes nepanesību,Lapp laktāzes deficītu vai glikozes/galaktozes malabsorbcijas sindromu.

4.5. Mijiedarbība ar citam zalem un citi mijiedarbības veidi

MAO inhibitori pastiprina un pagarina Suprastin antiholīnerģiskos efektus.

Īpaša uzmanība    jāievēro,    kombinējot    Suprastin ar sedatīviem    līdzekļiem,

trankvilizatoriem,    pretsāpju    līdzekļiem    ar sedatīvu    iedarbību,    tricikliskiem

antidepresantiem, atropīnu un muskarīna tipa simpatolītiskiem līdzekļiem. Lietojot kopā ar Suprastin, šīs zāles var pastiprināt viena otras iedarbību.

Alkohols pastiprina Suprastin centrālo nervu sistēmu nomācošo ietekmi, tāpēc Suprastin tablešu lietošanas laikā jāizvairās no alkoholisko dzērienu lietošanas.

4.6. Grūtniecība un zīdīšana

a)    Preklīniskie dati:

Nav ziņu par preklīniskiem datiem.

b)    Klīnisko pētījumu (cilvēkiem) dati:

Nav pietiekami daudz adekvātu un labi kontrolētu pētījumu sievietēm grūtniecības laikā, tomēr novērots, ka antihistamīno zāļu lietošana grūtniecības pēdējās divās nedēļās jaundzimušajiem izraisījusi retrolentālu fibroplāziju (RLF). Tādēļ grūtniecības pirmajā trimestrī un grūtniecības pēdējā mēnesī, Suprastin lietot nedrīkst.

Sakarā ar to, ka nav pietiekami daudz adekvātu un labi kontrolētu pētījumu, Suprastin nedrīkst lietot zīdīšanas periodā (skatīt apakšpunktu 4.3).

4.7. Ietekme uz speju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus

Suprastin lietošana, īpaši ārstēšanas sākumā, var izraisīt miegainību un ietekmēt psihomotorās funkcijas (skatīt 4.8), tāpēc ārstēšanas sākumā nedrīkst vadīt autotransportu un veikt darbus ar paaugstinātu negadījumu risku. Vēlāk autotransporta un mehānismu apkalpošanas aizlieguma pakāpi jāizvērtē individuāli.

4.8. Nevelamas blakusparadības

Suprastin lietošanas laikā var izpausties sekojošas blakusparādības, kas ir norādītas zemāk, sakārtotas pēc orgānu sistēmas un biežuma.

Blakusparādību sastopamības biežums izteikts sekojoši: ļoti bieži (> 1/10), bieži (> 1/100 līdz< 1/10), retāk (> 1/1000 līdz < 1/100), reti ((> 1/10 000 līdz < 1/1000), ļoti reti (< 1/10 000),nav zināms (nopieejamajiem datiem nav iespējams noteikt).

Centrālā nervu sistēma: sedacija, vājums, reibonis, ataksija, nervozitāte, trīce, krampji, galvassāpes, eiforija, encefalopātija

Skeleta, muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi: miopātija.

Elpošanas sistēmas slimības: bronhospazmas.

Sirds funkciju traucējumi: hipotensija, tahikardija, aritmijas.

Kuņģis un zarnu trakta traucējumi: diskomforta sajūta vēderā, sāpes, sausa mute, slikta dūša, vemšana, caureja vai aizcietējums, anoreksija, pastiprināta ēstgriba.

Āda un zemādas audu bojājumi: fotosensitivitāte, angioneirotiskā tūska, izsitumi.

Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi: retos gadījumos leikopēnija, agranulocitoze, hemolītiskā anēmija, asins diskrāzijas.

Nieru un urīnceļu traucējumis: dizūrija, urīna aizture,

Acu slimības:redzes traucējumi , paaugstināts intraokulārais spiediens, glaukomas lēkme. Imūnsistēmas traucējumi: anafilaktiskais šoks, paaugstināta jutība

4.9. Pārdozēšana

Ļaunprātīga vai netīša antihistamīno līdzekļu pārdozēšana var būt fatāla, īpaši jaundzimušajiem un bērniem. Suprastin pārdozēšana rada atropīna intoksikācijai līdzīgus simptomus: halucinācijas, nemietīgums, ataksija, koordinācijas traucējumi, atetoze un krampji. Bērniem galvenokārt dominē uzbudinājums. Iespējamas arī nereaģējošas paplašinātas acu zīlītes, sausa mute, hiperēmija, sinusa tahikardija, urīna aizture un drudzis. Pieaugušiem bieži nav hiperēmijas un drudža; pēc uzbudinājuma fāzes rodas krampji un nomākums. Beigās iestājas koma un sirds un elpošanas kolapss, kas 2 - 18 stundu laikā var beigties ar nāvi.

Zāļu antiholīnerģiskās darbības dēļ evakuācija no kuņģa ir aizkavēta, tāpēc 12 stundu laikā pēc pārdozēšanas jāveic kuņģa skalošana un aktivētās ogles nozīmēšana. Ļoti svarīgi ir kontrolēt sirds un elpošanas funkcijas, nepieciešama simptomātiska ārstēšana. Nav specifiska antidota.

5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS

5.1 Farmakodinamiskas īpašības

Farmakoterapeitiskā grupa: Sistēmiskas darbības antihistamīnais līdzeklis ATĶ kods: R06A C03

Hlorpiramīns, tripelēnamīna (piribenzamīna) hlorēts analogs, ir pirmās paaudzes antihistamīnais līdzeklis, kas pieder pie etilēndiamīnu grupas antihistamīnajiem līdzekļiem. Preklīniskajos un klīniskajos pētījumos - līdzīgi kā tripelēnamīns -hlorpiramīns arī uzrāda aktivitāti siena drudža un citu alerģisku slimību ārstēšanā. Hlorpiramīna darbība realizējas caur H1 receptoru blokādi. Pētījumos ar jūras cūciņām, ļoti mazas hlorpiramīna devas varēja novērst histamīna (120 letālo devu apjomā) ietekmi uz dzīvniekiem. Hlorpiramīns ietekmē galvenokārt gludo muskulatūru, kapilāru caurlaidību, kā arī centrālo nervu sistēmu. Hlorpiramīna farmakodinamiskā iedarbība sākas 15 - 30 minūšu laikā pēc iekšķīgas lietošanas, maksimālā koncentrācija plazmā tiek sasniegta pirmās stundas laikā pēc lietošanas un darbība ilgst 3 - 6 stundas.

5.2    Farmakokinetiskas īpašības

Hlorpiramīns labi uzsūcas no kuņģa un zarnu trakta, terapeitiskais efekts pēc iekšķīgas lietošanas sākas pēc 15 - 30 minūtēm. Medikamenta metabolisms, pēc absorbcijas zarnās, notiek aknās. Pārsvarā medikaments izdalās caur nierēm metabolītu veidā. Bērniem zāļu izvadīšana var notikt ātrāk nekā pieaugušiem.

Īpašas _pacientu grupas:

Pacientiem ar nieru darbības traucējumiem: var būt nepieciešama devas pielāgošana, jo aktīvās vielas izvadīšana var palēnināties.

Pacientiem ar aknu darbības traucējumiem: var būt nepieciešama devas samazināšana, jo aktīvās vielas metabolisms aknās var samazināties.

5.3    Preklīniskie dati par drošību

Subkutāna Suprastin ievadīšana pelēm neveicināja eksperimentāli izraisītu audzēju augšanu. Nav ziņu par citiem preklīniskās drošības pētījumu datiem.

6. FARMACEITISKA INFORMĀCIJA

6.1. Palīgvielu saraksts

Stearīnskābe

Želatīns

Nātrija cietes glikolāts Talks

Kartupeļu ciete

Laktozes monohidrāts

6.2.    Nesaderība

Nav piemērojama.

6.3.    Uzglabāšanas laiks

5 gadi.

6.4.    Īpaši uzglabāšanas nosacījumi Uzglabāt istabas temperatūrā (15 - 250 C).

6.5.    Iepakojuma veids un saturs

Tabletes iepakotas PVH/PVdH/alumīnija folijas blisterī pa 10 tabletēm

20 tabletes kopā ar lietošanas instrukciju ievietotas salocītā kartona kastītē.

6.6.    Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un norādījumi par sagatavošanu

lietošanai

Nav īpašu prasību.

7.    REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS

EGIS PHARMACEUTICALS PLC.

1106 BUDAPEST, Kereszturi ut 30-38 UNGĀRIJA

8.    REĢISTRĀCIJAS NUMURS

99 - 0359

9.    REĢISTRĀCIJAS /PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS

Reģistrācijas datums:1999. gada maijs Pēdējais pārreģistrācijas datums:2004.gada 7.jūnijs

10.    TEKSTA PĒDĒJĀS PĀRSKATĪŠANAS DATUMS

2009. gada maijs Lietošanas instrukcijas, zāļu(preparata) apraksta, anotācijas avots: Zāļu valsts aģentūra-ZVA- Attēlam ir informatīvs raksturs, kas nevienmēr atspoguļo zāles patieso izskatu.


[*] DDD. Informācijas avots: Pasaules veselības organizācijas (PVO) Zāļu statistikas metodoloģijas sadarbības centrs - [Nov-2015]


Atpakaļ

Thai Lotus Spa Massage
Aptiekām un veselības veikaliem Reklāmdevējiem

Autortiesības © 2011-2017 APTEKA.LV. Visas tiesības aizsargātas

Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai!

Konsultēties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu. Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju!