apteka.lv APTEKA.LV

Latvijas aptieku akcijas!-Сenas-Akcija        Latvijas aptieku akcijas!
Latvijas aptieku karte-СenasLatvijas aptieku karte Dežūrārsti. Medicīnskā palīdzība-СenasDežūrārsti. Medicīnskā palīdzība
Vakcinācijas piedāvājumi-Сenas-Akcija        Vakcinācijas piedāvājumi
Zāļu un to analogu meklēšana-Сenas Zāļu alfabētiskā meklēšana: ABCDEFG...

Zāļu un to analogu meklēšana Zāļu un to analogu meklēšana

Meklētājā ievadīt nemazāk kā 3 simbolus:

         Noderīgi         

Rindas uz izmeklējumus
Kompensējamo zāļu saraksti
Top.LV

Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai! Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju! Vietne nekādā gadījumā nenes atbildību par zemāk publicēto preparāta aprakstu. Jūs pats uzņematies risku par tā lietošanu vai nelietošanu!

DIAZEPEKS TBL 5MG N20

Uz 2017-Oct-17
DIAZEPEKS-zāle/preparāts -tabletes aptuvenā pirkšanas cena uz "DIAZEPEKS TBL 5MG N20 " Rīgā, Latvijā ir:

 • 0.53€  0.63$  0.48£  36Rub  5.1SEK  2PLN  2.19₪ 


Pārbaudīt maksimāli pieļaujamo valsts zāļu cenu ZVA mājaslapā uz ### "DIAZEPEKS TBL 5MG N20" ###

 ATĶ kods: N05BA01Aktīvās vielas: Diazepamum

Latvijas zāles medikaments Ražots Latvijā.  Ražotājs, zīmols: Grindeks A/s. 
DIAZEPEKS TBL 5MG N20 - kompensējams medikaments Latvijā. 
 Izsniegšanas kārtība: Recepšu zāle. 

Zāles vai produkta nosaukums  Сenas Aptieku tīkls
DIAZEPEKS TBL 5MG N20 (K)R
0.53€ A-aptieka (Jan-2016) Riga
DIAZEPEKS 5MG TABL.N20
0.54€ internetaptieka.lv (Sep-2017)
DIAZEPEKS TBL 5MG N20
1.82€ Aptieka Igaunija Valga selveri apteek. Apotheka.ee (Igaunija) (Sep-2017)
DIAZEPEKS TBL 5MG N20
1.82€ Aptieka Igaunija Valga südameapteek (Igaunija) (Sep-2017)

Saskaņots ZVA 13.06.2011.

ZĀĻU APRAKSTS

1.    ZĀĻU NOSAUKUMS DIAZEPEKS 5 mg tabletes

2.    ZĀĻU KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS

1 tablete satur 5 mg diazepāma (Diazepamum).

Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt apakšpunktā 6.1.

3.    ZĀĻU FORMA

Tabletes.

Baltas apaļas tabletes ar plakanām virsmām, ar noslīpinātām šķautnēm un dalījuma līniju vienā pusē. Tableti var sadalīt vienādās daļās.

4.    KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA

4.1    Terapeitiskās indikācijas

Īslaicīgai nemiera, trauksmes un bezmiega terapijai.

Muskuļu spazmu un sāpju, kas saistītas ar lokālu patoloģisku procesu vai cerebrospinālām slimībām, pārtraukšanai.

Spazmatisku stāvokļu un krampju lēkmju recidīvu novēršanai.

Alkohola abstinences sindroma gadījumā.

Ķirurģisku operāciju premedikācijai.

Anksiolītiskie līdzekļi nav nepieciešami ikdienas dzīves un sadzīves stresa izraisītas trauksmes ārstēšanai.

4.2    Devas un lietošanas veids

Devas un ārstēšanās ilgumu nosaka individuāli atkarībā no pacienta vecuma un slimības simptomu smaguma pakāpes.

Nemiers, trauksme. Pieaugušajiem parasti ordinē pa 2,5 mg 3 reizes dienā. Maksimālā dienas deva - 30 mg. Bezmiega gadījumā lieto pa 5-15 mg pirms gulētiešanas.

Bērniem un pusaudžiem no 12 līdz l8 gadiem zāles lieto pa 1-5 mg pirms gulētiešanas, lai novērstu nakts bailes vai staigāšanu miegā.

Muskuļu spazmu novēršanai lieto pa 2,5-15 mg dienā, dalot vairākās reizes devās. Cerebrālu spazmu gadījumā pieaugušajiem lieto no 2,5 mg līdz pat 60 mg dienā.

Dienas deva bērniem no 1 līdz 5 gadiem ir 2,5 mg; no 5 līdz 12 gadiem - 5 mg; pusaudžiem no 12 līdz 18 gadiem - 10 mg (maksimāli 40 mg dienā). Dienas devu dala divās reizes devās. Nepieciešamības gadījumā tableti var sasmalcināt un pievienot sulai vai kādam citam dzērienam, vai pusšķidrai barībai, piemēram, ābolu biezenim, putrai.

Alkohola abstinences sindroms. Pa 10 mg 3 vai 4 reizes pirmajā terapijas dienā, otrajā -pa 5 mg 3 vai 4 reizes dienā. Zāles var ordinēt arī pa 5-20 mg vienā reizē, ko atkārto, ja nepieciešams, ik 2-4 stundas.

Epilepsija (kopā ar citām zālēm). Pa 2,5-60 mg dienā, dalot vairākās reizes devās.

Premedikācijai. Pa 5-20 mg; bērniem līdz 18 gadiem lieto 200-300 gg/kg ķermeņa masas. Maksimālā deva bērniem līdz 12 gadiem ir 10 mg, bet pusaudžiem līdz 18 gadiem - 20 mg. Gados vecākiem vai novājinātiem pacientiem ordinē ne vairāk par pusi no rekomendētām devām. Pacientiem ar aknu vai nieru mazspēju devas samazina.

4.3    Kontrindikācijas

Paaugstināta jutība pret diazepāmu vai pret citiem benzodiazepīna atvasinājumiem, vai jebkuru no palīgvielām.

Akūta slēgta kakta glaukoma.

Akūta elpošanas mazspēja.

Elpošanas nomākums.

Miega apnoja.

Smaga aknu mazspēja.

Fobijas vai obsesīvi traucējumi, hroniska psihoze.

Myasthenia gravis.

Atkarība no alkohola (izņemot akūtas alkohola lietošanas pārtraukšanas gadījumus) vai citiem centrālo nervu sistēmu (CNS) nomācošiem līdzekļiem.

Zāļu un psihotropo vielu intoksikācija.

Grūtniecības pirmais trimestris.

Laktācija.

Zāles nedrīkst lietot monoterapijas veidā depresijas vai ar to saistītas trauksmes ārstēšanai; tas šiem pacientiem var veicināt pašnāvību. Nav paredzētas psihisku slimību primārai ārstēšanai.

4.4    Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā

Diazepāms jālieto piesardzīgi pacientiem ar nieru vai aknu funkcijas traucējumiem, porfīriju, muskuļu vājumu, komas gadījumā, pacientiem ar organiskiem smadzeņu bojājumiem (īpaši ar arteriosklerozi).

Pacientiem ar hronisku elpošanas mazspēju jālieto mazākas zāļu devas.

Pacientiem ar elpošanas traucējumiem un samazinātu modrību rūpīgi jāapsver diazepāma lietošana elpošanas nomākuma draudu dēļ.

Gados vecākiem vai novājinātiem cilvēkiem zāļu deva jāmazina, jo tie ir jutīgāki pret benzodiazepīniem.

Benzodiazepīnus bērniem ordinē tikai pēc tam, kad rūpīgi izvērtēta nepieciešamība tos lietot; ārstēšanas ilgumam jābūt minimālam. Izņemot absolūtu indikāciju (piemēram, epilepsijas) gadījumā, bērniem līdz 6 mēnešu vecumam diazepāma tablešu lietošanu neiesaka drošības apsvērumu dēļ, kas saistīti ar vecuma noteiktām atšķirībām izkliedē un metabolismā.

Hipoalbumīnija var potencēt diazepāma efektu.

Ilgstošas ārstēšanās laikā ar diazepāmu periodiski jānovēro asins šūnu skaits un jāveic aknu rādītāju pārbaude.

Benzodiazepīna atvasinājumi var izraisīt anterogrādo amnēziju, parasti vairākas stundas pēc lietošanas. Risks palielinās lielu devu lietošanas gadījumā. Lai samazinātu anterogrādās amnēzijas risku, ir jānodrošina 7-8 stundu ilgs nepārtraukts miegs.

Pēc vairāku nedēļu atkātotas benzodiazepīnu lietošanas to hipnotiskais efekts var izzust.

Zāles Diazepeks nevajadzētu lietot ilgāk par 4 nedēļām.

Ja benzodiazepīna grupas trankvilizatorus lieto ilgstoši vai pārāk lielās devās, reizēm var attīstīties fiziska un psihiska atkarība no zālēm. Visbiežāk tā rodas pacientiem, kam anamnēzē minēts alkoholisms vai atkarība no zālēm, cilvēkiem ar smagām personības izmaiņām. Strauji mazinot devu vai pēkšņi pārtraucot diazepāma lietošanu, var rasties atcelšanas simptomi -galvassāpes, muskuļu sāpes, lielas bailes, spriedze, nemiers, apjukums, pastiprināta uzbudināmība; smagos gadījumos derealizācija, depersonizācija, hiperakūzija, ekstremitāšu nejutīgums un tirpšana, pastiprināta jutība pret gaismu, smaržu un fizisku pieskārienu, iespējamas halucinācijas vai krampju lēkmes. Lai novērstu atcelšanas simptomu attīstības iespēju, zāļu lietošanu pārtrauc, pakāpeniski mazinot devas.

Lai nodrošinātu efektīvu un drošu zāļu Diazepeks lietošanu, pacienti jābrīdina, ka nedrīkst patvaļīgi palielināt zāļu devu, kā arī bez ārsta atļaujas pēkšņi pārtraukt to lietošanu.

Pacienti, kuri saņem zāles Diazepeks, ir jābrīdina par iespējamo sinerģisko mijiedarbību starp Diazepeku un alkoholu. Alkoholu drīkst lietot, ne ātrāk, kā 36 stundas pēc diazepāma lietošanas.

Piesardzība jāievēro, ja diazepāmu nozīmē kopā ar citiem psihotropiem līdzekļiem. Benzodiazepīni nav paredzēti primārai psihisku slimību ārstēšanai.

Jāņem vērā, ka benzodiazepīna atvasinājumi var izraisīt paradoksālas reakcijas, piemēram, nemieru, uzbudinājumu, agresivitāti, nakts murgus, halucinācijas. Šādos gadījumos, zāļu Diazepeks lietošana jāpārtrauc. Risks ir lielāks gados vecākiem pacientiem un bērniem.

Ilgstoši lietojot benzodiazepīna atvasinājumus, iespējama pierašana. Pēkšņi pārtraucot zāļu lietošanu, iespējams arī "atsitiena" fenomens. Tas var kombinēties ar kādu no iepriekš minētajiem atcelšanas simptomiem. Tāpēc jāizvairās no pēkšņas zāļu atcelšanas.

Zāļu Diazepeks tabletes satur laktozi. Šīs zāles nevajadzētu lietot pacientiem ar retu iedzimtu galaktozes nepanesību, Lapp laktāzes deficītu vai glikozes-galaktozes malabsorbciju.

4.5 Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi

Diazepāma lietošana kopā ar citām CNS darbību nomācošām zālēm (trankvilizatoriem, miega līdzekļiem, antidepresantiem, antipsihotiskajiem, pretkrampju, narkozes līdzekļiem, narkotiskajiem pretsāpju līdzekļiem, sedatīvajiem antihistamīna līdzekļiem) vai alkoholu var potencēt šo CNS nomācošo ietekmi. Bez tam narkotiskie pretsāpju līdzekļi var veicināt eiforijas un līdz ar to psihiskās atkarības attīstību. Lietojot diazepāmu kopā ar pretepilepsijas līdzekli fenitoīnu, iespējams arī antagonisms; novērots gadījuma rakstura antagonisms, lietojot benzodiazepīnus kopā ar levodopu.

Lietojot diazepāmu kopā ar opiātiem, elpošanu nomācošā ietekme var pastiprināties. Lietojot kopā ar citiem muskuļu relaksantiem, iedarbība ir neparedzama un pastāv elpošanas apstāšanās risks.

Diazepāmu neiesaka lietot vēl 2 nedēļas pēc neselektīvā MAO inhibitora linezolīda lietošanas pārtraukšanas, jo var pastiprināties centrālie efekti un toksicitāte.

Zāles potencē hipotensīvo līdzekļu darbību.

Lietojot diazepamu kopa ar alfa blokatoriem un moksonidinu, pastiprinās sedativais efekts.

Diazepāma sedatīvo efektu var pastiprināt arī alfa agonists lofeksidīns, miorelaksants baklofēns vai tizanidīns, nabilons un cisaprīds.

Vienlaicīga lietošana ar izoniazīdu palēnina diazepāma metabolismu. Benzodiazepīnu metabolismu inhibē arī disulfirams, pastiprinot sedatīvo efektu, iespējama toksicitātes palielināšanās.

Diazepāma darbību var pastiprināt pretvīrusu līdzekļi (amprenavirs, ritonavirs), palielinās elpošanas nomākuma risks.

Benzodiazepīnu koncentrāciju plazmā palielina    pretsēnīšu preparāti (flukonazols,

itrakonazols, ketokonazols).

Aknu enzīmu inhibitori (cimetidīns, omeprazols, fluvoksamīns un fluoksetīns) mazina benzodiazepīnu klīrensu. Savukārt aknu enzīmu induktori (rifampicīns) darbojas pretēji, to palielinot.

Vienlaicīga lietošana ar antacīdajiem līdzekļiem var palēnināt diazepāma uzsūkšanos.

Perorālie kontraceptīvie līdzekļi var pastiprināt tā iedarbību.

4.6    Fertilitāte, grūtniecība un zīdīšanas periods

Daži pētījumi liecina par palielinātu iedzimtu anomāliju risku, kas saistīts ar benzodiazepīnu lietošanu pirmā trimestra laikā, tādēļ tā lietošana ir kontrindicēta. Diazepāmu nav vēlams ordinēt grūtniecības pēdējā trimestrī. Tas indicēts tikai neatliekamos gadījumos, ja gaidāmais terapeitiskais efekts ir lielāks par risku.

Pacientēm jāzina, ka nekavējoties jākonsultējas ar ārstu par zāļu lietošanas pārtraukšanu, ja iestājas grūtniecība vai rodas par to aizdomas.

Benzodiazepīnu lielu devu vai ilgstoša mazu devu lietošana pēdējā grūtniecības trimestrī, kā arī dzemdību laikā var jaundzimušajam izraisīt sirds ritma traucējumus, hipotoniju, hipotermiju, pavājināt zīšanas refleksu, kā arī mēreni nomākt elpošanu. Bez tam bērniem, kuru mātes hroniski lietojušas benzodiazepīna atvasinājumus grūtniecības beigās, var veidoties fiziska atkarība un atcelšanas simptomi.

Diazepāms izdalās mātes pienā. Tāpēc lietojot zāles zīdīšanas laikā, bērna zīdīšana ar krūti jāpārtrauc.

4.7    Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus

Pacients jābrīdina, ka Diazepeka lietošanas laikā jāizvairās no darba, kas saistīts ar risku un kura veikšanai nepieciešama veiklība un ātra reakcija (darbs ar tehniskām iekārtām, transportlīdzekļu vadīšana u.c.), jo zāles var izraisīt miegainību, pavājināt atmiņu un koncentrēšanās spējas. Alkohols potencē minētos efektus.

4.8    Nevēlamās blakusparādības

Visbiežāk novērotās blakusparādības ir miegainība, nogurums, muskuļu vājums un atkarības sindroms. Šie efekti galvenokārt rodas terapijas sākumā un parasti, turpinot terapiju, izzūd. Šo blakusparādību smagums atkarīgs no devas lieluma.

Turpmāk minētās blakusparādības norādītas atbilstoši MedDRA orgānu sistēmas klasifikācijai un MedDRA biežuma iedalījumam: ļoti bieži (M/10), bieži (M/100, <1/10), retāk (M/1 000, <1/100), reti ≥1/10 000,<1/1 000), ļoti reti (<1/10 000), nav zināms (nevar noteikt pēc pieejamajiem datiem).

Nervu sistēmas traucējumi

Bieži: miegainība.

Reti: ataksija, galvassāpes, reibonis, tremors, dizartrija.

Psihiskie traucējumi

Reti: apjukums, garastāvokļa pasliktināšanās, depresija, libido izmaiņas; paradoksālas reakcijas (uzbudināmības un nemiera pieaugums, naidīgums, agresīvas izpausmes, halucinācijas, bezmiegs un muskuļu tonusa palielināšanās), visdrīzāk bērniem un vecāka gadagājuma pacientiem. Šādos gadījumos zāļu lietošana ir jāpārtrauc.

Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi

Bieži: muskuļu vājums.

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi

Reti: aizcietējums, gremošanas traucējumi, slikta dūša, sausa mute, pastiprināta siekalošanās. Acu bojājumi

Reti: neskaidra redze, diplopija.

Asinsvadu sistēmas traucējumi

Reti: hipotensija.

Sirds funkcijas traucējumi

Reti: bradikardija.

Nieru un urīnizvades sistēmas traucējumi

Reti: inkontinence, urīna aizture.

Ādas un zemādas audu bojājumi

Reti: izsitumi.

Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības

Reti: pacientiem ar elpceļu slimībām (hronisku bronhītu) var pastiprināties elpošanas traucējumi (aμgrūtināta elpošana).

Aknu un/vai žults izvades sistēmas traucējumi

Ļoti reti: dzelte.

Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi

Ļoti reti: leikopēnija, granulocitopēnija.

Izmeklējumi

Ļoti reti: palielināta transamināžu un sārmainās fosfatāzes aktivitāte.

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vieta

Bieži: nogurums.

Gados vecākiem pacientiem, īpaši ar organiskiem smadzeņu bojājumiem, ir spēcīgāk izteikta diazepāma nomācošā ietekme uz CNS, kā arī citas blakusparādības; arī cilvēkiem ar aknu funkciju traucējumiem.

Var veidoties fiziska un psihiska atkarība, iespējama anterogrādā amnēzija, paradoksālas reakcijas (sk. apakšpunktu 4.4).

4.9 Pārdozēšana

Pārdozēšanas gadījumā vērojams CNS nomākums no miegainības līdz pat komai. Mērenas pārdozēšanas gadījumā iespējama miegainība, apjukums un letarģija; smagākos gadījumos -ataksija, hipotonija, hipotensija, elpošanas nomākums, koma (reti).

Lietojot Diazepeku vienlaikus ar citām CNS ietekmējošām zālēm vai alkoholu, pārdozēšanas simptomi ir daudz smagāki un var būt fatāli, ja cietušais nesaņem atbilstošu terapiju. Nekavējoties (1 stundas laikā) jāizraisa vemšana, ja pacients ir pie samaņas, vai jāveic kuņģa skalošana. Var ievadīt aktivēto ogli. Jākontrolē elpošana un sirdsdarbība. Dialīzes lietošana ir ierobežota. CNS nomākuma mazināšanai var lietot specifisku benzodiazepīna receptoru antagonistu - flumazenilu.

Uzbudinājuma nomākšanai nelietot barbiturātus!

5.    FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS

5.1    Farmakodinamiskās īpašības

Farmakoterapeitiskā grupa: benzodiazepīna atvasinājumi, ATĶ kods: N05BA01

Diazepeks satur diazepāmu - benzodiazepīna klases psihotropu līdzekli ar izteiktu nomierinošu, prettrauksmes, pretkrampju un miorelaksējošu darbību, tam raksturīgs arī hipnotisks efekts. Diazepāms centrālajā nervu sistēmā (CNS) iedarbojas uz specifiskiem benzodiazepīna receptoriem, kuri ir funkcionāli cieši saistīti ar galvenā CNS nomācošā mediatora y-aminosviestskābes (GASS) receptoriem, tāpēc diazepāma iedarbības rezultātā pastiprinās GASS kavējošā ietekme uz CNS. Diazepāms darbojas uz receptoriem limbiskajā sistēmā un smadzeņu garozā, radot sedatīvu un anksiolītisku efektu. Diazepāma miorelaksējošā un pretkrampju darbība saistās ar tā spēju mazināt epileptogēno perēkļu aktivitāti visās smadzeņu daļās, kā arī ar tā kavējošo ietekmi uz muguras smadzeņu refleksiem. Diazepāms praktiski neiedarbojas uz perifērajiem veģetatīvās nervu sistēmas receptoriem un nerada ekstrapiramidālus traucējumus.

5.2    Farmako kinētiskās īpašības

Diazepāms ātri absorbējas no kuņģa un zarnu trakta, sasniedzot maksimālo koncentrāciju plazmā apmēram 30-90 min laikā. Tā absorbcijas pakāpe ir augsta (75 %). Diazepāms saistās ar plazmas olbaltumvielām (98-99 %), labi šķīst lipīdos, viegli šķērso hematoencefālisko un placentāro barjeru. Zāles nokļūst arī mātes pienā. Šķietamais izplatības tilpums - 1-2 l/kg. Zāles metabolizējas aknās, veidojot aktīvus metabolītus - N-desmetildiazepāmu, temazepāmu un oksazepāmu.

Diazepāma eliminācijas pusperiods ir līdz 24 stundām. Galvenā diazepāma metabolīta N-desmetildiazepāma eliminācijas pusperiods var sasniegt 100 stundas, līdz ar to zāļu terapeitiskās darbības laiks pagarinās. Diazepāms un tā metabolīti galvenokārt tiek izvadīti ar urīnu, pārsvarā konjugātu veidā. Diazepāma klīrenss ir 20-30 ml/min.

Lietojot zāles atkārtoti, tās organismā uzkrājas. Eliminācijas pusperiods pagarinās jaundzimušajiem, gados vecākiem cilvēkiem un pacientiem ar aknu slimībām; nieru mazspējas gadījumā izmaiņas ir nelielas.

5.3 Preklīniskie dati par drošību

Akūtā toksicitāte

Eksperimentos, ievadot diazepāmu iekšķīgi, vidējā letālā deva (LD50) pelēm - 720 mg/kg, žurkām - 1240 mg/kg.

Ietekme uz reproduktīvo sistēmu

Diazepāma iekšķīga ievadīšana ļoti lielās devās (100 mg/kg) žurkām mazināja apaugļoto olšūnu un dzīvo mazuļu skaitu. Turpmākie pētījumi liecināja, ka diazepāms, ievadīts līdz 80 mg/kg dienā, žurkām teratogēnu efektu neizraisa.

6.    FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA

6.1    Palīgvielu saraksts

Laktozes monohidrāts, hidroksipropilciete, mikrokristāliskā celuloze, silīcija dioksīds, talks,

magnija stearāts.

6.2    Nesaderība

Nav zināma.

6.3    Uzglabāšanas laiks

5 gadi.

6.4    Īpaši uzglabāšanas nosacījumi

Uzglabāt temperatūrā līdz 25 °C.

Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.

6.5    Iepakojuma veids un saturs

10 tabletes blisterī; 2 blisteri kartona paciņā.

250 tabletes plastmasas trauciņā.

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

6.6    Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos

Nav īpašu prasību.

7.    REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS AS GRINDEKS.

Krustpils iela 53, Rīga, LV-1057, Latvija Tālrunis: 67083205 Fakss: 67083505

E-pasta adrese: grindeks@grindeks.lv

8.    REĢISTRĀCIJAS NUMURS(I)

94-0104

9.    REĢISTRĀCIJAS / PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS

06.10.1099/02.12.2004 / 06.11.2009.

10.    TEKSTA PĒDĒJĀS PĀRSKATĪŠANAS DATUMS

01/2011 Lietošanas instrukcijas, zāļu(preparata) apraksta, anotācijas avots: Zāļu valsts aģentūra-ZVA


[*] DDD. Informācijas avots: Pasaules veselības organizācijas (PVO) Zāļu statistikas metodoloģijas sadarbības centrs - [Nov-2015]


Atpakaļ

Thai Lotus Spa Massage
Aptiekām un veselības veikaliem Reklāmdevējiem

Autortiesības © 2011-2017 APTEKA.LV. Visas tiesības aizsargātas

Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai!

Konsultēties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu. Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju!