apteka.lv APTEKA.LV

Latvijas aptieku akcijas!-Сenas-Akcija        Latvijas aptieku akcijas!
Latvijas aptieku karte-СenasLatvijas aptieku karte Dežūrārsti. Medicīnskā palīdzība-СenasDežūrārsti. Medicīnskā palīdzība
Vakcinācijas piedāvājumi-Сenas-Akcija        Vakcinācijas piedāvājumi
Zāļu un to analogu meklēšana-Сenas Zāļu alfabētiskā meklēšana: ABCDEFG...

Zāļu un to analogu meklēšana Zāļu un to analogu meklēšana

Meklētājā ievadīt nemazāk kā 3 simbolus:

         Noderīgi         

Rindas uz izmeklējumus
Kompensējamo zāļu saraksti
Top.LV

Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai! Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju! Vietne nekādā gadījumā nenes atbildību par zemāk publicēto preparāta aprakstu. Jūs pats uzņematies risku par tā lietošanu vai nelietošanu!

ANALGIN AMP 500MG/ML 2ML N10

Uz 2017-Oct-18
ANALGIN-zāle/preparāts -ampulas aptuvenā pirkšanas cena uz "ANALGIN AMP 500MG/ML 2ML N10" Rīgā, Latvijā ir:

 • 6.25€  7.41$  5.64£  428Rub  59.9SEK  27PLN  25.87₪ 


Maksimāla pieļaujamā valsts cena Latvijā (no ZVA tīmekļa vietne) Euro: Maksimāla pieļaujamā cena Latvijā rādīta/indiceta attēlā uz zāle/preparāts -ampulas ANALGIN AMP 500MG/ML 2ML N10     Pārbaudīt vēlreiz.

 ATĶ kods: N02BB02Aktīvās vielas: Metamizolum Natricum

 Ražotājs, zīmols: Sopharma Ad. 
 Izsniegšanas kārtība: Recepšu zāle. 

Zāles vai produkta nosaukums  Сenas Aptieku tīkls
ANALGINAS SANITAS 1G/2 ML INJ.TIRP. 2ML N10 (R)
2.67€ Internetaptieka Lietuva Camelia vaistine, evaistine.camelia.lt (Lietuva) (Sep-2017)
ANALGINAS SANITAS 500 MG, TABL. N100 (R)
4.25€ Internetaptieka Lietuva Camelia vaistine, evaistine.camelia.lt (Lietuva) (Sep-2017)
ANALGIN 50% 2ML AMP.N10
5.73€ internetaptieka.lv (Sep-2017)
ANALGIN AMP 500MG/ML 2ML N10
6.25€ A-aptieka (Jan-2016) Riga
 .

SASKAŅOTS ZVA


Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam

 

Analgin 500 mg/ml šķīdums injekcijām

Metamizolum natricum

 

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.

 • Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt.

 • Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet savam ārstam, farmaceitam vai medmāsai.

 • Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes.

 • Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar savu ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.

 

Šajā instrukcijā varat uzzināt:

 1. Kas ir Analgin un kādam nolūkam to lieto

 2. Kas Jums jāzina pirms Analgin lietošanas

 3. Kā lietot Analgin

 4. Iespējamās blakusparādības

 5. Kā uzglabāt Analgin

 6. Iepakojuma saturs un cita informācija

 

1. Kas ir Analgin un kādam nolūkam to lieto

Analgin ir pretsāpju līdzeklis ar izteiktu pretsāpju un pretdrudža iedarbību, un mazāku pretiekaisuma un spazmolītisku aktivitāti.

 

Analgin šķīdumu injekcijām lieto īslaicīgai dažādas izcelsmes vidēji stipru vai stipru akūtu sāpju atvieglošanai, piemēram:

 • stipras akūtas sāpes pēc traumas vai ķirurģiskas operācijas;

 • kolikas (pēkšņas stipras sāpes kuņģī);

 • onkoloģiskās sāpes (sāpes, ko izraisa audzējs);

 • citas akūtas vai ilgstošas stipras sāpes, ja vien nav zināmas citas terapeitiskās metodes.

 

Analgin šķīdumu injekcijām var lietot kā pretdrudža līdzekli drudža gadījumā, kad citi pretdrudža līdzekļi nav efektīvi.

 

Analgin drīkst lietot, ja citas pretsāpju un pretdrudža zāles nav efektīvas vai arī gadījumos, kad nav alternatīvas zāļu izvēles iespējas.

 

Parenterāla (intramuskulāra vai intravenoza) ievadīšana ir indicēta tikai gadījumos, kad iekšķīga lietošana nav iespējama.

 

2. Kas Jums jāzina pirms Analgin lietošanas

Nelietojiet Analgin šādos gadījumos:

 • ja Jums ir alerģija pret aktīvo vielu (metamizolu), citiem pirazolona atvasinājumiem vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu;

 • ja Jums ir akūta aknu porfīrija (iedzimta slimība ar sarkano asins šūnu veidošanās traucējumiem);

 • ja Jums ir glikozes-6-fosfātdehidrogenāzes nepietiekamība (iedzimta slimība, kas izpaužas ar palielinātu sarkano asins šūnu noārdīšanos);

 • ja Jums ir smagi aknu un/vai nieru darbības traucējumi;

 • ja Jums ir asinsrades sistēmas traucējumi, tajā skaitā aplastiska anēmija (ko izraisa samazināta asins šūnu veidošanās kaulu smadzenēs, kā rezultātā iespējams ģībonis, zemādas asiņošana vai palielināts infekciju risks), agranulocitoze (būtisks specifisku balto asins šūnu skaita samazinājums) un leikopēnija (samazināts kopējais balto asins šūnu skaits);

 • ja Jums ir pazemināts asinsspiediens;

 • vienlaicīgi ar alkoholu, jo tas pastiprinās zāļu iedarbību;

 • ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti;

 • ja Jūs vai Jūsu bērns ir jaunāks par 16 gadiem.

 

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā

Pirms Analgin lietošanas konsultējieties ar savu ārstu vai farmaceitu.

 

Analgin lietošana pieļaujama tikai īslaicīgi un tikai tajos gadījumos, kad ieguvums, ko sniedz zāļu lietošana, pārsniedz iespējamo blakusparādību risku vai arī gadījumos, kad nav alternatīvas zāļu izvēles iespējas.

 

 • Ļoti retos gadījumos Analgin var izraisīt dzīvībai bīstamas reakcijas, piemēram, šoku (bīstama asinsspiediena pazemināšanās, kas, neārstējot to, var izraisīt kolapsu, komu un nāvi) vai agranulocitozi (skatīt 4. punktu).

 • Agranulocitozes attīstība nav atkarīga no devas un tās attīstības risku nav iespējams paredzēt. Tā iespējama pēc pirmās zāļu ievadīšanas reizes vai pēc atkārtotas zāļu ievadīšanas. Ja Analgin terapijas laikā Jums novērojami tādi simptomi kā, piemēram, kakla iekaisums, sāpes norijot un drudzis bez jebkāda redzama iemesla, nekavējoties informējiet par to savu ārstu.

 

Īpaša piesardzība lietojot Analgin nepieciešama šādos gadījumos:

 • ja Jums iepriekš pēc pretsāpju līdzekļu (pretsāpju un pretreimatisma līdzekļu) lietošanas novērotas paaugstinātas jutības reakcijas;

 • ja Jums citas zāles vai ēdiens ir izraisījis paaugstinātas jutības (alerģiskas) reakcijas, jo šajā gadījumā iespējams palielināts alerģisku reakciju vai astmas lēkmju risks;

 • ja Jums ir bronhiālā astma, it īpaši gadījumos, kad vienlaicīgi ir arī rinosinusīts un deguna polipi;

 • ja Jums ir aknu un nieru slimības.

 

Ilgstošas Analgin lietošanas laikā palielinās agranulocitozes risks, tādēļ regulāri jānovēro asinsaina, tajā skaitā jānosaka diferencēts balto asins šūnu skaits.

 

Citas zāles un Analgin

Pastāstiet savam ārstam, farmaceitam vai medmāsai par visām zālēm, kuras lietojat, esat lietojis pēdējā laikā vai varētu lietot.

 

Pastāstiet savam ārstam, ja Jūs lietojat zemāk minētās zāles:

 • kumarīna tipa antikoagulanti (zāles, kas samazina asins recēšanas spējas) - Analgin samazina kumarīna tipa antikoagulantu aktivitāti.

 • hlorpromazīns un citi fenotiazīna atvasinājumi (zāles, ko lieto psihisku traucējumu ārstēšanai) - vienlaicīgas hlorpromazīna un citu fenotiazīnu lietošanas gadījumā pastāv smagas hipotermijas (neparasta ķermeņa temperatūras pazemināšanās) risks.

 • ciklosporīns (zāles, ko lieto pēc orgānu transplantācijas vai ļaundabīgu audzēju ārstēšanai) – vienlaicīgas lietošanas gadījumā Analgin samazina ciklosporīna koncentrāciju plazmā.

 • hloramfenikols un citi mielotoksiski līdzekļi (zāles, kas nomāc asinsrades funkciju kaulu smadzenēs) - vienlaicīga hloramfenikola un citu mielotoksisku līdzekļu lietošana ar Analgin palielina ar asinsradi saistīto blakusparādību risku.

 • enzīmu induktori: barbiturāti (zāles epilepsijas ārstēšanai), glutetimīds (zāles, ko lieto nomierināšanai vai iemigšanai), fenilbutazons (nesteroīds pretiekaisuma līdzeklis) var pavājināt Analgin iedarbību.

 • CNS depresanti (centrālo nervu sistēmu nomācoši līdzekļi) un alkohols - kombinācijā ar Analgin, pastiprina metamizola pretsāpju iedarbību.

 • tricikliskie antidepresanti (zāles depresijas ārstēšanai), perorālie kontracepcijas līdzekļi un allopurinols (zāles podagras ārstēšanai) pastiprina Analgin iedarbību.

 

Zināms, ka iespējama mijiedarbība starp pirazolona atvasinājumiem un kaptoprilu (zāles paaugstināta asinsspiediena ārstēšanai), litiju (garastāvokli līdzsvarojošas zāles), metotreksātu (zāles dažādu vēža veidu ārstēšanai) un triamterēnu (zāles, kas, palielinot izvadītā urīna daudzumu, palīdz atbrīvoties no sāļiem un ūdens nierēs), kā arī var izmainīties antihipertensīvo un diurētisko līdzekļu iedarbība. Tomēr nav zināms, kādā mērā Analgin izraisa šo mijiedarbību.

 

Grūtniecība, barošana ar krūti un fertilitāte

Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt iestājusies grūtniecība vai arī Jūs plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar savu ārstu vai farmaceitu.

 

Grūtniecība

Analgin lietošana ir kontrindicēta grūtniecības laikā.

 

Barošana ar krūti

Mātēm, kuras baro bērnu ar krūti, nedrīkst lietot šīs zāles, jo šo zāļu atvasinājumi izdalās mātes pienā. Ja Jums nepieciešama Analgin lietošana, Jums, jāpārtrauc bērna barošana ar krūti.

 

Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana

Nevadiet transportlīdzekļus un neapkalpojiet mehānismus, jo Analgin var negatīvi ietekmēt uzmanību un reakcijas spējas negaidītās situācijās.

 

3. Kā lietot Analgin

ANALGIN IR PAREDZĒTS TIKAI ĪSLAICĪGAI ĀRSTĒŠANAI.

Jūsu ārsts noteiks Jums piemēroto devu un terapijas ilgumu atkarībā no Jūsu stāvokļa. Deva ir atkarīga no Jūsu stāvokļa, sāpju stipruma pakāpes, ķermeņa temperatūras palielināšanās, kā arī no pacienta individuālās jutības pret Analgin. Analgin šķīdumu injekcijām Jums parasti ievadīs ārsts vai medmāsa. Analgin šķīdumu injekcijām ievadīs injekcijas veidā, vai nu vēnā, vai arī muskulī.

 

Ieteicamā deva ir:

 

Pieaugušie un pusaudži, kuri vecāki par 16 gadiem

Pieaugušajiem un pusaudžiem, kuri vecāki par 16 gadiem (ķermeņa masa lielāka par 53 kg) var ievadīt līdz pat 1000 mg, kā vienreizēju devu. Ja terapeitiskās atbildes reakcija nav apmierinoša, atbilstošu reizes devu var ievadīt atkārtoti ar 6 – 8 stundu starplaiku, līdz pat 4 reizēm dienā.

 

Lietošana bērniem

Analgin šķīdumu injekcijām nedrīkst lietot bērniem, kuri jaunāki par 16 gadiem.

 

Gados vecāki pacienti

Gados vecākiem pacientiem (vecākiem par 65 gadiem) nepieciešama devas samazināšana, it īpaši pacientiem ar nieru vai aknu darbības traucējumiem. Šajā gadījumā Analgin deva ir ½ no devas, ko jālieto pieaugušajiem.

 

Vispārējā veselības stāvokļa traucējumi un samazināts kreatinīna klīrenss

Pacientiem ar sliktu vispārējās veselības stāvokli un samazinātu kreatinīna klīrensu jāsamazina deva.

 

Nieru un aknu darbības traucējumi

Tā kā nieru un aknu darbības traucējumu gadījumā samazinās eliminācijas ātrums, jāizvairās lietot atkārtoti lielas devas. Īstermiņa terapijas gadījumā devas samazināšana nav nepieciešama. Nav pietiekamas pieredzes par ilgstošu lietošanu.

 

Pie pirmās iespējas, terapija jāmaina uz iekšķīgu terapiju.

 

Ja Jums liekas, ka Analgin iedarbība ir par stipru vai par vāju, konsultējieties ar savu ārstu vai medmāsu.

 

Ja Jūs esat saņēmis Analgin vairāk nekā noteikts

Pārdozēšanas simptomi ir slikta dūša, vemšana, hipotermija (neparasti samazināta ķermeņa temperatūra), sāpes vēderā, nieru darbības pasliktināšanās/akūta nieru mazspēja (piemēram, intersticiāla nefrīta rezultātā). Lielu devu pārdozēšanas gadījumā iespējama hematemēze (asinis vēmekļos) vai melēna (asinis izkārnījumos).

 

Daudz retākos gadījumos iespējami centrālās nervu sistēmas simptomi (reibonis, miegainība, koma, krampji), pazemināts asinsspiediens, kas var izraisīt šoku un tahikardiju (paātrinātu sirdsdarbību).

 

Ļoti lielu devu gadījumā, rubazonskābes atbrīvošanās var iekrāsot urīnu sarkanā krāsā.

 

Ārstēšana jāveic slimnīcā.

Ja Jums šķiet, ka Jums ievadīts vairāk Analgin nekā nepieciešams, nekavējoties pastāstiet par to savam ārstam vai medmāsai.

 

Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet savam ārstam, farmaceitam vai medmāsai.

 

4. Iespējamās blakusparādības

Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.

 

Blakusparādību izvērtēšanā izmantota sekojoša sastopamības biežuma klasifikācija:

 

Ļoti bieži

var rasties vairāk nekā 1 cilvēkam no 10

Bieži

var rasties mazāk nekā 1 cilvēkam no 10

Retāk

var rasties mazāk nekā 1 cilvēkam no 100

Reti

var rasties mazāk nekā 1 cilvēkam no 1000

Ļoti reti

var rasties mazāk nekā 1 cilvēkam no 10000

Nav zināmi

sastopamības biežumu nevar noteikt pēc pieejamajiem datiem

 

Iespējamas sekojošas blakusparādības:

Retāk

Izsitumi uz ādas, sirds ritma traucējumi (sirdsklauves, tahikardija), pazemināts asinsspiediens (hipotensija), zilas nokrāsas pirksti vai ekstremitātes, ko izraisa nepietiekama asins cirkulācija.

 

Reti

Leikopēnija (samazināts kopējais balto asins šūnu skaits). Dažiem pacientiem iespējamas alerģiskas reakcijas (anafilaktiskas vai anafilaktoīdas reakcijas). Iespējamās alerģiskās reakcijas ir nieze, nātrene, apgrūtināta elpošana, tūska (ģeneralizēta vai lokāla tūska), ādas apsārtums (eritēma), angioneirotiskā tūska (sejas, lūpu, mutes, mēles vai balsenes pietūkums, kas var izraisīt apgrūtinātu elpošanu vai norīšanu). Šādas reakcijas var attīstīties injekcijas laikā, tūlīt pēc tās beigām, bet tās iespējamas arī pēc dažām stundām. Parasti tās attīstās vienas stundas laikā pēc zāļu lietošanas.

 

Ļoti reti

Ļoti retos gadījumos Analgin ievadīšana var izraisīt smagas ādas reakcijas: Stīvensa – Džonsona sindromu (bullozu (pūtītēm līdzīgu) ādas bojājumu veidošanās uz roku un pēdu apakšpusēm un mutes iekšienē), Laiela sindromu (čulgas uz ādas), anafilaktisku (alerģisku) šoku (auksti sviedri, reibonis, nespēks, slikta dūša, ādas krāsas izmaiņas, elpas trūkums), astmas lēkmes (elpas trūkums), agranulocitozi (būtisks specifisku balto asins šūnu skaita samazinājums), trombocitopēniju (samazināts trombocītu skaits), hemolītisku anēmiju (samazināts sarkano asins šūnu skaits, kas var radīt bālu vai dzeltenīgu ādas nokrāsu, vājumu vai elpas trūkumu), aplastisku anēmiju (izteikts visa veida asins šūnu skaita samazinājums, kas izraisa palielinātu asiņošanu, zemādas asinsizplūdumu, punktveida asiņošanu vai infekciju), nieru darbības traucējumus, piemēram, proteīnūriju (olbaltumvielas urīnā), oligūriju (samazināts izvadītā urīna daudzums) vai anūriju (neveidojas urīns un tas netiek izvadīts), intersticiālu nefrītu (nieru iekaisums) un nieru darbības zudums (nieru mazspēja). Iespējamas sāpes injekcijas vietā, lokālas reakcijas, flebīts (vēnas pietūkums un trombu veidošanās).

 

Nav zināmi

Dažiem pacientiem Analgin lietošana var izraisīt samazinātu apetīti, sliktu dūšu, vemšanu, sāpes vēderā un vēdergraizes, lietojot lielas devas – hematemēzi (asinis vēmekļos), melēnu (asinis izkārnījumos).

 

Ziņošana par blakusparādībām

Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar savu ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, Zāļu valsts aģentūrai, Jersikas ielā 15, Rīgā, LV 1003. Tālr.: +371 67078400; Fakss: +371 67078428.

Tīmekļa vietne: www.zva.gov.lv

 

Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.

 

5. Kā uzglabāt Analgin

Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.

 

Uzglabāt temperatūrā līdz 25°C.

Nesasaldēt

Uzglabāt oriģinālā iepakojumā.

Sargāt no gaismas.

 

Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kartona kastītes pēc „Derīgs līdz”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.

 

Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet savam farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

 

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

Ko Analgin satur

 • Aktīvā viela ir metamizola nātrija sāls.

1 ml šķīduma satur 500 mg metamizola nātrija sāls.

Katra ampula (2 ml) satur 1000 mg metamizola nātrija sāls.

 • Cita sastāvdaļa ir ūdens injekcijām.

 

Analgin ārējais izskats un iepakojums

Dzidrs, bezkrāsains līdz viegli dzeltenīgs šķīdums, kas praktiski nesatur nogulsnes.

 

Brūnas hidrolītiska stikla (I klase) ampulas, kuru nominālais tilpums ir 2 ml, ar marķējumu ampulas atvēršanai (krāsains punktojums/aplis). 10 ampulas ievietotas PVH folijas blisterī. 1 vai 10 blisteri iepakoti kartona kastītē kopā ar lietošanas instrukciju.

 

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

 

Reģistrācijas apliecības īpašnieks

SIA Briz, Rasas iela 5, Rīga, LV-1057, Latvija

 

Ražotājs

SOPHARMA AD, 16, Iliensko Shosse Str., 1220 Sofia, Bulgārija

 

Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

SIA Briz, Rasas iela 5, Rīga, LV-1057, Latvija

Tel: +371 67259281

 

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta 2014.gada oktobrī.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem:

 

Devas un lietošanas veids

ANALGIN IR PAREDZĒTS TIKAI ĪSLAICĪGAI ĀRSTĒŠANAI.

Analgin šķīdumu injekcijām jāievada intramuskulāri vai intravenozi.

Deva jānosaka atbilstoši sāpju stipruma pakāpei, ķermeņa temperatūras palielināšanās pakāpei, kā arī pacienta individuālajai jutībai pret Analgin.

 

Sakarā ar anafilaktiskā šoka risku, pacientiem ar paaugstinātu jutību pret metamizolu vai pirazolona atvasinājumiem, Analgin šķīdumu injekcijām jāievada stingrā ārsta uzraudzībā un gatavībā sniegt neatliekamo palīdzību.

 

Intravenoza ievadīšana jāveic lēnām, vismaz 5 minūtes ilgi.

 

Intramuskulāra injekcija jāsagatavo kā šķīdums, kura temperatūra ir tuva ķermeņa temperatūrai.

Analgin šķīdumu injekcijām nedrīkst sajaukt vienā šļircē ar citām zālēm, jo iespējama nesaderība.

Analgin var sajaukt vai atšķaidīt ar 5 % glikozes, 0,9 % nātrija hlorīda vai Ringera laktāta šķīdumu. Lietošanas instrukcijas, zāļu(preparata) apraksta, anotācijas avots: Zāļu valsts aģentūra-ZVA


[*] DDD. Informācijas avots: Pasaules veselības organizācijas (PVO) Zāļu statistikas metodoloģijas sadarbības centrs - [Nov-2015]


Atpakaļ

Thai Lotus Spa Massage
Aptiekām un veselības veikaliem Reklāmdevējiem

Autortiesības © 2011-2017 APTEKA.LV. Visas tiesības aizsargātas

Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai!

Konsultēties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu. Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju!