apteka.lv APTEKA.LV

Latvijas aptieku akcijas!-Сenas-Akcija        Latvijas aptieku akcijas!
Latvijas aptieku karte-СenasLatvijas aptieku karte Dežūrārsti. Medicīnskā palīdzība-СenasDežūrārsti. Medicīnskā palīdzība
Vakcinācijas piedāvājumi-Сenas-Akcija        Vakcinācijas piedāvājumi
Zāļu un to analogu meklēšana-Сenas Zāļu alfabētiskā meklēšana: ABCDEFG...

Zāļu un to analogu meklēšana Zāļu un to analogu meklēšana

Meklētājā ievadīt nemazāk kā 3 simbolus:

         Noderīgi         

Rindas uz izmeklējumus
Kompensējamo zāļu saraksti
Top.LV

Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai! Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju! Vietne nekādā gadījumā nenes atbildību par zemāk publicēto preparāta aprakstu. Jūs pats uzņematies risku par tā lietošanu vai nelietošanu!

IBUPROFEN GRINDEKS TBL 200MG N20

Uz 2017-Oct-23
IBUPROFEN-zāle/preparāts -tabletes aptuvenā pirkšanas cena uz "IBUPROFEN GRINDEKS TBL 200MG N20" Rīgā, Latvijā ir:

 • 1.68€  1.99$  1.51£  115Rub  16.2SEK  7PLN  6.95₪ 

IBUPROFEN GRINDEKS TBL 200MG N20


Maksimāla pieļaujamā valsts cena Latvijā (no ZVA tīmekļa vietne) Euro: Maksimāla pieļaujamā cena Latvijā rādīta/indiceta attēlā uz zāle/preparāts -tabletes IBUPROFEN GRINDEKS TBL 200MG N20     Pārbaudīt vēlreiz.

 ATĶ kods: M01AE01Aktīvās vielas: Ibuprofenum

Latvijas zāles medikaments Ražots Latvijā.  Ražotājs, zīmols: Grindeks A/s.   Bezrecepšu medikaments/slimnieku kopšanas līdzekļi, pārsienamie materiāli, cimdi, medicīniskās ierīces,...

Zāles vai produkta nosaukums  Сenas Aptieku tīkls
IBUPROFEN-GRINDEKS TBL 200MG N20
1.51€ Aptieka Igaunija Valga südameapteek (Igaunija) (Sep-2017)
IBUPROFEN-GRINDEKS TBL 200MG N20
1.51€ Aptieka Igaunija Valga selveri apteek. Apotheka.ee (Igaunija) (Sep-2017)
IBUPROFEN 200MG TABLETES N20
1.60€ medikaments.lv (May-2017)
IBUPROFEN-GRINDEKS APVALKOTĀS TABLETES N20
1.89€ internetaptieka.lv (Oct-2017)
IBUPROFEN GRINDEKS 200MG TABLETES N20
2.03€ www.apotheka.lv (Oct-2017)
IBUPROFEN-GRINDEKS TBL 200MG N50
2.13€ Aptieka Igaunija Valga selveri apteek. Apotheka.ee (Igaunija) (Sep-2017)
IBUPROFEN-GRINDEKS TBL 200MG N50
2.13€ Aptieka Igaunija Valga südameapteek (Igaunija) (Sep-2017)
IBUPROM 200 MG,DENGTOS TABL. N20
2.44€ Internetaptieka Lietuva Camelia vaistine, evaistine.camelia.lt (Lietuva) (Sep-2017)
IBUPROM, 200MG, DENGTOS TABLETĖS, N20
2.44€ Internetaptieka Lietuva EuroVaistine Online (Lietuva) (Sep-2017)
IBUPROFEN SIROMED, 400MG, PLĖVELE DENGTOS TABLETĖS, N20
3.97€ Internetaptieka Lietuva EuroVaistine Online (Lietuva) (Sep-2017)
IBUPROM 200 mg,dengtos 20 tabl.

 .

Saskaņots ZVA 25.11.2010.

ZĀĻU APRAKSTS

1.    ZĀĻU NOSAUKUMS

IBUPROFEN-GRINDEKS 200 mg apvalkotās tabletes

2.    ZĀĻU KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS

Viena apvalkotā tablete satur 200 mg ibuprofena (Ibuprofenum).

Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt apakšpunktā 6.1.

3.    ZĀĻU FORMA

Apvalkotās tabletes.

Rozā vai baltas ar rozā nokrāsu, apaļas, abpusēji izliektas apvalkotas tabletes.

4.    KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA

4.1.    Terapeitiskās indikācijas

■    Īslaicīgai vieglu un mērenu dažāda veida sāpju atvieglošanai, piemēram, galvassāpes, zobu sāpes, muskuļu sāpes, locītavu sāpes.

■    Simptomātiskai primāras dismenorejas ārstēšanai.

■    Drudža mazināšanai.

4.2.    Devas un lietošanas veids

Pieaugušajiem un bērniem pēc 12 gadu vecuma: parasti deva ir 2-6 tabletes (400-1200 mg) dienā, dalot devu 3-4 reizes devās, ja nepieciešams. Dienas deva nedrīkst pārsniegt 6 tabletes (1200 mg).

Menstruāciju sāpes: deva ir 2-3 tabletes (400-600 mg). Lietošanu var atkārtot ik pēc 6-8 stundām.

Ja ir kuņģa-zarnu trakta darbības traucējumi, zāles jālieto ēšanas laikā vai uzdzerot pienu.

Gados vecākiem pacientiem jālieto pēc iespējas mazāka deva.

Pacientiem, kuriem ir aknu vai nieru mazspēja, jālieto pēc iespējas mazāka deva.

Pacientiem, kuriem ir viegli vai vidēji smagi aknu vai nieru darbības traucējumi, devas mazināšana nav nepieciešama.

Zāles paredzētas īslaicīgai lietošanai. Ja īslaicīgas lietošanas laikā simptomi nepāriet vai stāvoklis pasliktinās, pacientam jākonsultējas ar ārstu. Sāpju mazināšanai Ibuprofen-Grindeks 200 mg apvalkotās tabletes lieto ne ilgāk par 10 dienām, drudža ārstēšanai - ne ilgāk par 3 dienām.

4.3.    Kontrindikācijas

Paaugstināta jutība pret ibuprofēnu, acetilsalicilskābi vai citiem nesteroīdiem pretiekaisuma līdzekļiem (NPL) un/vai jebkuru no palīgvielām.

Bronhu spazmas, bronhiālā astma, kā arī nātrene un rimts saistībā ar acetilsalicilskābes vai citu NPL lietošanu.

Kuņģa-zarnu trakta asiņošana vai perforācija anamnēzē, kas saistīta ar NPL terapiju. Aktīva peptiskā čūla/hemorāģija vai minētie traucējumi anamnēzē (divas vai vairākas pierādītas čūlas vai asiņošanas epizodes).

Smaga sirds mazspēja.

Smaga aknu un/vai nieru mazpēja.

Redzes nerva bojājums.

Asinsrades traucējumi.

Asinsreces traucējumi.

Grūtniecība.

Litija preparātu un ciklooksigenāzes-2 inhibitoru vienlaicīga lietošana.

Vienlaicīga lietošana ar citiem NPL, tostarp arī specifiskiem ciklooksigenāzes-2 inhibitoriem palielina nevēlamo blakusparādību risku (skatīt apakšpunktā 4.5.).

4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā

Jāizvairās no ibuprofena vienlaicīgas lietošanas ar acetilsalicilskābi vai citu nesteroīdu pretiekaisuma līdzekli.

Zāļu nevēlamo blakusiedarbību var mazināt, lietojot mazāko efektīvo devu, kas nepieciešama simptomu kontrolei, iespējami īsāku laiku.

Gados vecāki pacienti

Gados vecākiem pacientiem nesteroīdu pretiekaisuma līdzekļu lietošana biežāk izraisa nevēlamas blakusparādības, īpaši kuņģa-zarnu trakta asiņošanu un perforāciju, kas var radīt letālu iznākumu.

Jāievēro piesardzība, lietojot vienlaikus perorālos antikoagulantus.

Gados vecākiem pacientiem ibuprofēna ietekmē var rasties kognitīvi traucējumi.

Kuņģa-zarnu trakta asiņošana, čūla un perforācija

Ziņojumi par kuņģa-zarnu trakta asiņošanu, čūlu vai perforāciju (arī ar letālu iznākumu) ir saņemti saistībā ar visiem nesteroīdiem pretiekaisuma līdzekļiem. Ziņojumi liecina, ka minētās nevēlamās blakusparādības var rasties neatkarīgi no nesteroīdu pretiekaisuma līdzekļu lietošanas ilguma. Par nevēlamu blakusparādību rašanos var vēstīt brīdinājuma simptomi, bet tādi var arī nebūt, kā arī nevēlamās blakusparādības var rasties pacientiem, kam anamnēzē kuņģa-zarnu trakta traucējumi nav bijuši.

Kuņģa-zarnu trakta asiņošanas, čūlas vai perforācijas risks ir lielāks, lietojot lielāku nesteroīdu pretiekaisuma līdzekļu devu. Lielāks minēto nevēlamo blakusparādību risks ir arī tiem pacientiem, kam anamnēzē bijusi čūla, īpaši ar komplikācijām: asiņošanu vai perforāciju (skatīt apakšpunktā 4.3.), kā arī gados vecākiem pacientiem. Šiem pacientiem terapija jāsāk ar iespējami mazāku nesteroīdu pretiekaisuma līdzekļu devu. Šajos, kā arī gadījumos, kad tiek lietota acetilsalicilskābe mazās devās vai citas zāles ar palielinātu kuņģa-zarnu trakta nevēlamu blakusparādību risku, rūpīgi jāapsver nepieciešamība nesteroīdus pretiekaisuma līdzekļus kombinēt ar gastroprotektoriem, piemēram, mizoprostolu vai protonu sūkņa inhibitoriem (skatīt turpmāk un apakšpunktā 4.5.).

Pacientiem (īpaši gados vecākiem), kuriem anamnēzē diagnosticēti kuņģa-zarnu trakta traucējumi, jāiesaka ziņot par ikvienu neparastu abdominālu simptomu (īpaši kuņģa-zarnu trakta asiņošanu). Būtiski minētiem simptomiem pievērst pastiprinātu uzmanību ārstēšanas sākumā. Piesardzība jāievēro pacientiem, kuri vienlaikus saņem līdzekļus, kas var palielināt čūlas vai asiņošanas risku: piemēram, perorālos kortikosteroīdus, antikoagulantus (piemēram, varfarīnu), selektīvos serotonīna atpakaļsaistes inhibitorus vai antitrombotiskos līdzekļus (piemēram, acetilsalicilskābi) (skatīt apakšpunktā 4.5.).

Ja pacientam, kurš lieto ibuprofēnu, tiek diagnosticēta kuņģa-zarnu trakta asiņošana vai čūla, zāļu lietošana nekavējoties jāpārtrauc.

Pacientiem, kuriem anamnēzē diagnosticēta kuņģa-zarnu trakta slimība (čūlains kolīts, Krona slimība), nesteroīdi pretiekaisuma līdzekļi jālieto piesardzīgi, jo iespējams slimības paasinājums (skatīt apakšpunktā 4.8.).

Sirds-asinsvadu sistēmas un galvas smadzeņu asinsrites traucējumi

Klīniskie pētījumi un epidemioloģiskie dati liecina, ka ibuprofēna lietošana, īpaši lielā devā (2400 mg dienā) un ilgstoši, var būt saistīta ar nedaudz palielinātu arteriālas trombozes (piemēram, miokarda infarkta vai insulta) risku. Kopumā epidemioloģiski pētījumi neliecina, ka mazas ibuprofēna devas (piemēram: 1200 mg dienā) lietošana saistīta ar palielinātu miokarda infarkta risku.

Ziņojumi liecina par nesteroīdu pretiekaisuma līdzekļu lietošanas saistību ar šķidruma aizturi organismā, arteriālu hipertensiju un tūsku.

Tāpēc pacientiem, kuriem diagnosticēta arteriāla hipertensija un/vai sirds mazspēja, pirms nesteroīdu pretiekaisuma līdzekļu lietošanas jākonsultējas ar ārstu vai farmaceitu un jāievēro piesardzība.

Ādas un zemādas audu bojājumi

Ļoti retos gadījumos saņemti ziņojumi par smagām ādas reakcijām (dažas ar letālu iznākumu), ko saista ar nesteroīdu pretiekaisuma līdzekļu lietošanu: tostarp eksfoliatīvo dermatītu, Stīvensa-Džonsona sindromu un toksisko epidermālo nekrolīzi (skatīt apakšpunktā 4.8.). Lielāks nevēlamu blakusparādību risks ir terapijas sākumā: vairumā gadījumu ārstēšanas pirmajā mēnesī. Ibuprofēna lietošana jāpārtrauc, tiklīdz rodas izsitumi, gļotādas bojājumi vai jebkuras citas paaugstinātas jutības pazīmes.

Nieru un/vai aknu darbības traucējumi

Lietojot ibuprofēnu, piesardzība jāievēro pacientiem ar aknu un/vai nieru funkciju traucējumiem. Pacientiem ar nieru funkcijas traucējumiem zāļu lietošanas laikā ir jāveic regulāra nieru funkcijas pārbaude un jālieto pēc iespējas mazāka efektīvā deva. Lietojot ibuprofēnu ilgstoši, ir jākontrolē arī aknu funkciju rādītājus un asinsaina.

Pacientiem, kuri slimo ar astmu, hronisku obstruktīvu elpceļu slimību, siena drudzi, hronisku deguna gļotādas tūsku (deguna dobuma polipi) vai hronisku elpceļu infekciju (kam pievienojušies siena drudža simptomi), ibuprofēns var izraisīt astmas lēkmi, Kvinkes tūsku vai nātreni.

Piesardzība jāievēro inducētas porfīrijas gadījumā, kā arī pacientiem ar sistēmisku sarkano vilkēdi un jauktu saistaudu slimību.

Rodoties redzes traucējumiem, jāpārtrauc zāļu lietošana.

Pastav pierādījumi, ka zāles, kas ietekme ciklooksigenazes/prostaglandinu sintēzi, ietekmējot ovulāciju, var samazināt sievietes auglību. Pārtraucot terapiju, efekts ir atgriezenisks.

Šo zāļu tablešu apvalks satur krāsvielu azorubīnu (E 122), kas var izraisīt alerģiskas reakcijas.

4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi

Aspirīns un citi NPL: ibuprofēna lietošana kopā ar aspirīnu (izņemot mazās devās, ne vairāk kā 75 mg dienā, ja nozīmējis ārsts) paaugstina nevēlamo blakusparādību risku (skatīt apakšpunktā 4.3.). Nedrīkst lietot divus vai vairākus NPL, jo pastiprinās nevēlamās blakusparādības.

Eksperimentālie pētījumi liecina, ka ibuprofēns, lietojot vienlaikus ar mazu devu aspirīnu, var kavēt aspirīna ietekmi uz trombocītu agregāciju. Tomēr tā kā nav pietiekamu datu un nav skaidrības par ex vivo datu ekstrapolāciju uz klīniskiem gadījumiem, nav izdarīts secinājums attiecībā uz regulāru ibuprofēna lietošanu un nav arī ticams, ka būtu gaidāms klīniski nozīmīgs efekts ibuprofēna epizodiskas lietošanas gadījumā (skatīt apakšpunktā 5.1.).

Antihipertensīvie līdzekļi: var pavājināties hipertensīvā darbība.

AKE inhibitori un angiotensīna II antagonisti: hipotensīvās darbības antagonisms, palielinās nieru mazspējas un hiperkaliēmijas risks.

Kortikosteroīdi: palielināts kuņģa-zarnu trakta čūlas un asiņošanas risks (skatīt apakšpunktā 4.4.).

Antikoagulanti: nesteroīdi pretiekaisuma līdzekļi var pastiprināt antikoagulantu, piemēram, varfarīna iedarbību (skatīt apakšpunktā 4.4.).

Antitrombotiski līdzekļi un selektīvie serotonīna atpakaļsaistes inhibitori: palielināts kuņģa-zarnu trakta asiņošanas risks (skatīt apakšpunktā 4.4.).

Pretvīrusu līdzekļi: paaugstinās hematoloģiskās toksicitātes risks kombinācijā ar zidovudīnu; ritonavīrs, iespējams, paaugstina NPL koncentrāciju plazmā.

Hinolonu grupas antibakteriālie līdzekļi paaugstina krampju risku.

Ibuprofēna un pentoksifilīna vai alkohola vienlaikus lietošana var pastiprināt to blakusparādību rašanās risku, kas skar gremošanas traktu (skatīt apakšpunktā 4.4.).

Lietojot vienlaikus ibuprofēnu un metotreksātu, serumā palielinās metotreksāta daudzums un pastiprinās tā toksiskā iedarbība.

Ibuprofēna ietekmē pavājinās furosemīda, tiazīda grupas un citu diurētisko līdzekļu nātrijurētiskā darbība (iespējams, ka to izraisa prostaglandīnu sintēzes kavēšana nierēs).

Triamterēna un ibuprofēna vienlaikus lietošana var izraisīt akūtu nieru mazspēju.

Ibuprofēns mazina miorelaksanta baklofēna ekskrēciju, tā palielinot toksicitātes risku.

Ibuprofens palielina sirds glikozidu līmeni seruma.

Lietojot vienlaikus ibuprofēnu un litija preparātus, seruma var palielināties litija līmenis, ka ari tā toksiska darbība.

Antidepresants moklobemīds pastiprina ibuprofēna darbību.

Lietojot ibuprofenu kopā ar ciklosporīnu, var palielināties nefrotoksicitātes risks.

Ja grūtniecības pārtraukšanai lietots mifepristons, pirms uzsākt lietot nesteroīdus pretiekaisuma līdzekļus, noteikti jāpārliecinās, ka grūtniecība tiešām pārtraukta, jo prostaglandīnu sintēzes inhibitori var mazināt mifepristona darbību. Nelietot ibuprofenu 8-12 dienas pēc mifepristona lietošanas pārtraukšanas.

Nesteroīdi pretiekaisuma līdzekļi var palielināt sulfonilurīnvielas atvasinājumu (līdzekļi diabēta terapijai) darbību.

4.6.    Grūtniecība un zīdīšana

Ibuprofens grūtniecības laikā ir kontrindicēts, jo nav pietiekamu datu par tā lietošanas drošību. Ibuprofēns, tāpat kā citi NPL, var izraisīt ductus arteriosus priekšlaicīgu slēgšanos, nepārejošu plaušu hipertensiju, aizkavēt un paildzināt dzemdības, kā ari paaugstināt noslieci uz asiņošanu mātei un jaundzimušajam.

Ļoti mazs ibuprofēna daudzums izdalās ar mātes pienu, kas, domājams, nav bīstami zīdainim. Sāpju un drudža gadījumā īslaicīga lietošana pieļaujama, izvērtējot ieguvuma mātei un riska bērnam attiecību. Ilgstoši ārstējoties vai lietojot lielas devas, ieteicams pārtraukt bērna zīdīšanu.

Informāciju par ietekmi uz sieviešu auglību skatīt apakšpunktā 4.4.

4.7.    Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus

Pacienti, kuriem ir reibonis vai citi centrālās nervu sistēmas traucējumi, nedrīkst vadīt transportlīdzekļus vai apkalpot mehānismus.

4.8.    Nevēlamās blakusparādības

Blakusparādību biežuma iedalījums: ļoti biež>( 1/10); bieži > 1/100 līdz < 1/10); retāk (> 1/1000 līdz < 1/100); reti > 1/10 000 līdz < 1/1000); ļoti reti (< 1/10 000), ieskaitot atsevišķus ziņojumus.

Lietojot ibuprofēnu, ir iespējamas šādas blakusparādības:

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi ir visbiežākās nevēlamās blakusparādības. Iespējama peptiska čūla, perforācija vai kuņģa-zarnu trakta asiņošana, dažkārt ar letālu iznākumu, īpaši gados vecākiem pacientiem (skatīt apakšpunktā 4.4.).

Ziņots par šādām blakusparādībām: slikta dūša, vemšana, caureja, meteorisms, dispepsija, aizcietējums, sāpes vēderā, asinis izkārnījumos (melēna), vemšana ar asinīm (hematemēze), čūlains stomatīts, kolīts vai Krona slimības paasinājums (skatīt apakšpunktā 4.4.). Retāk novērots gastrīts.

Sirds funkcijas traucējumi

Saistībā ar nesteroīdu pretiekaisuma līdzekļu lietošanu saņemti ziņojumi par tūsku, arteriālu hipertensiju un sirds mazspēju.

Klīniskie pētījumi un epidemioloģiskie dati liecina, ka ibuprofēna lietošana, īpaši lielā devā (2400 mg dienā) un ilgstoši, var būt saistīta ar nedaudz palielinātu arteriālas trombozes (piemēram, miokarda infarkta vai insulta) risku (skatīt apakšpunktā 4.4.).

Psihiskie traucējumi

Ļoti reti - apziņas traucējumi, depresija.

Nervu sistēmas traucējumi

Retāk - reibonis, galvassāpes, nervozitāte, bezmiegs, miegainība.

Acu slimības

Retāk - redzes traucējumi (krāsu redzes traucējumi, skotoma, ambliopija).

Ausu un labirinta bojājumi Reti - troksnis ausīs.

Nieru un urīnceļu traucējumi

Ļoti reti - nieru bojājumi (kreatinīna līmeņa palielināšanās).

Pavājināta urīna izvade, tūskas, vispārēja slikta pašsajūta var liecināt par nefrotisko sindromu vai intersticiālo nefrītu, kas turpmāk var izraisīt akūtu nieru mazspēju. Hematūrija. Palielinās kāju tūskas veidošanās risks, īpaši pacientiem ar paaugstinātu asinsspiedienu.

Aknu un/vai žultsceļu traucējumi

Ļoti reti - aknu bojājumi (dzelte un transamināžu aktivitātes palielināšanās); pankreatīts. Ādas un zemādas audu bojājumi

Paaugstinātas jutības reakcijas: reti - izsitumi, nieze, nātrene, fotosensitivitāte.

Ļoti reti - bullozas ādas reakcijas, arī Stīvensa-Džonsona sindroms un toksiska epidermāla nekrolīze.

Imūnās sistēmas traucējumi

Ļoti reti - pacientiem ar autoimūnām slimībām (sistēmisko sarkano vilkēdi, jaukto saistaudu slimību) novēroti aseptiska meningīta simptomi.

Atsevišķos gadījumos ziņots par astmas lēkmēm ar vai bez asinsspiediena pazemināšanos. Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi

Ļoti reti - asinsrades traucējumi (anēmija, leikopēnija, trombocitopēnija, agranulocitoze).

4.9. Pārdozēšana

Simptomi: galvassāpes, reibonis, apdullums, apziņas zudums, arī sāpes vēderā, slikta dūša un vemšana, hiperkaliēmija, metaboliskā acidoze, pireksija, elpošanas nepietiekamība, koma. Ārstēšana: simptomātiska. Jāskalo kuņģis, ja nepieciešams, jākoriģē asins plazmas elektrolītu sastāvs. Specifiska antidota nav.

5.    FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS

5.1.    Farmakodinamiskās īpašības

Farmakoterapeitiskā grupa: Nesteroīdi pretiekaisuma un pretreimatisma līdzekļi, propionskābes atvasinājums.

ATĶ kods: M01AE01

Ibuprofens (propionskābes atvasinājums) ir nesteroīds pretiekaisuma līdzeklis. Zālēm piemīt pretsāpju, pretiekaisuma un temperatūru pazeminoša darbība. Salīdzinot ar citiem nesteroīdiem pretiekaisuma līdzekļiem, ibuprofēna pretiekaisuma darbība ir nedaudz vājāka. Zāļu darbības mehānisma pamatā ir tā spēja inhibēt ciklooksigenāzi-2.

Eksperimentālie pētījumi liecina, ka ibuprofēns, lietojot vienlaikus ar mazu devu aspirīnu, var kavēt tā ietekmi uz trombocītu agregāciju. Vienā pētījumā, kad tika lietota 400 mg ibuprofēna reizes deva, 8 stundas pirms vai 30 min. pēc ātras atbrīvošanās aspirīna (81 mg) lietošanas, novēroja samazinātu aspirīna efektu uz tromboksāna veidošanos un trombocītu agregāciju. Tomēr tā kā nav pietiekamu datu un nav skaidrības par ex vivo datu ekstrapolāciju uz klīniskiem gadījumiem, nav izdarīts secinājums attiecībā uz regulāru ibuprofēna lietošanu un nav arī ticams, ka būtu gaidāms klīniski nozīmīgs efekts ibuprofēna epizodiskas lietošanas gadījumā.

5.2.    Farmakokinētiskās īpašības

Pēc perorālas lietošanas maksimālā koncentrācija plazmā tiek sasniegta 1-2 stundu laikā. Saistības pakāpe ar asins plazmas olbaltumiem sasniedz 90 %, eliminācijas pusperiods ir 2 stundas. Ibuprofēns metabolizējas gandrīz pilnīgi aknās. Tas ātri tiek izvadīts ar urīnu. Neizmainītā veidā izdalās apmēram 1 % lietotās devas, 14 % - konjugātu veidā.

5.3.    Preklīniskie dati par drošību

Ibuprofēna, kā apstiprinātas un plaši lietotas vielas, preklīniskā drošība ir labi dokumentēta. Ibuprofēna subhroniskā un hroniskā toksicitāte pētījumos ar dzīvniekiem izpaudās galvenokārt kuņģa-zarnu trakta bojājumu un čūlu veidā.

Klīniski nozīmīgi ibuprofēna mutagenitātes novērojumi nav veikti ne pētījumos in vitro, ne in vivo. Turklāt arī žurkām vai pelēm kancerogēnas īpašības nav konstatētas. Ibuprofēns nomāca ovulāciju trušiem un traucēja implantāciju dažādām dzīvnieku sugām (trušiem, žurkām un pelēm).

Ar žurkām un trušiem veiktajos reproduktīvās toksicitātes pētījumos pierādīts, ka ibuprofēns šķērso placentu; lietojot mātītei toksiskas devas, novēroja palielinātu anomāliju (piemēram, kambaru starpsienas defektu) biežumu.

6.    FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA 6.1. Palīgvielu saraksts

Kodols:

mikrokristāliskā celuloze; kukurūzas ciete; nātrija kroskarmeloze; stearīnskābe;

koloidāls bezūdens silīcija dioksīds; karnaubas vasks.

Apvalks: polivinilspirts, titana dioksīds (E 171), makrogols 3000, talks, azorubins (E 122), melnais dzelzs oksīds (E 172), dzeltenais dzelzs oksīds (E 172).

6.2.    Nesaderība

Nav piemērojama.

6.3.    Uzglabāšanas laiks

3 gadi.

6.4.    Īpaši uzglabāšanas nosacījumi

Uzglabāt oriģināla iepakojuma temperatūra līdz 25 °C. Sargat no gaismas.

6.5.    Iepakojumu veids un saturs

10 apvalkoto tablešu blisterī, kas gatavots no polivinilhlorīda plēves un alumīnija folijas; pa 1, 2 vai 5 blisteriem kartona kastītē.

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

6.6.    Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un norādījumi par sagatavošanu lietošanai

Nav īpašu prasību.

Lai atvērtu blistera iepakojumu, viegli jauzspiež uz tabletes un jaizņem no folijas.

7.    ZĀĻU REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS

AS GRINDEKS.

Krustpils 53, Rīga, LV-1057, Latvija Talrunis: 67083205 Fakss: 67083505 e-pasts: grindeks@grindeks.lv

8.    ZĀĻU REĢISTRĀCIJAS NUMURS

04-0141

9.    ZĀĻU REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS

20.04.2004 / 03.08.2009

10.    TEKSTA PĒDĒJĀS PĀRSKATĪŠANAS DATUMS

07/2010

B. Grietēna

AS GRINDEKS Vecakais zaļu reģistracijas specialists 15.07.2010 Lietošanas instrukcijas, zāļu(preparata) apraksta, anotācijas avots: Zāļu valsts aģentūra-ZVA- Attēlam ir informatīvs raksturs, kas nevienmēr atspoguļo zāles patieso izskatu.


[*] DDD. Informācijas avots: Pasaules veselības organizācijas (PVO) Zāļu statistikas metodoloģijas sadarbības centrs - [Nov-2015]


Atpakaļ

Thai Lotus Spa Massage
Aptiekām un veselības veikaliem Reklāmdevējiem

Autortiesības © 2011-2017 APTEKA.LV. Visas tiesības aizsargātas

Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai!

Konsultēties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu. Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju!